1963. november
Magyar Sporthíradó11.
Anglia-Világválogatott labdarúgó mérkőzés 1561 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg: Anglia-Világválogatott 2:0
Elhangzó szöveg: [Szepesi György szinkron]: "Újra a 6:3 színhelyén, a Wembley stadionban vagyunk. di Stefano és Armfield vezetésével ünnepélyesen kivonul a pályára a világválogatott és Anglia csapata. Az Angol Labdarúgó Szövetség 100 éves fennállása alkalmából rendezik a nagy érdeklődéssel várt találkozót. Fülöp herceg, az angol királynő férje először di Stefanóval fog kezet, aki bemutatja a világválogatott tagjait. Olyan kitűnő játékosok kaptak helyet a világválogatottban, mint Jasin, D. Santos, Popluhár, Masopust, Puskás, Eusébió, Gento, Law és sokan mások. A két csapatkapitány Armfiels és di Stefano zászlócseréjével kezdődik a mérkőzés. Ünnepi a hangulat a lelátón, amikor a skót Davidson bíráskodásával az angolok kezdik a játékot. Rögtön jó támadást alakítanak ki. Pain, a jobbszélső tör előre, fölfut egészen a tizenhatos oldalvonaláig, aztán Greaves kapja meg a labdát, remek cselsorozat, majd ballal lő, azonban Jasin egészen könnyedén hárít. Már az első percben viharos tapsot arat Jasin védése, és most nézzük, Smith fejel, Jasin macskaügyességgel hárít. Élete legjobb formájában véd Jasin ezen a mérkőzésen. Aztán a világválogatott támad, Eusébio tör előre, elesik, fölpattan, lő, és Banks is bebizonyítja, hogy kitűnő kapus. Élvezetes, színvonalas a mérkőzés, a százezer néző nyíltszíni tapssal köszönti a játékot. Újabb támadás, Popluhár előre fejeli, rövid a felszabadító fejes, az angolok előre törnek, Milneé a labda, lövés, kiejti Jasin, de idejében utána tud még kapni. Pompás védések sorozata. Aztán a játékvezető véget vet az első félidőnek, az eredmény 0:0. A szünetben az egyesített gárdazenekar szórakoztatja a százezer nézőt. És most nézzük a második félidőt. A világválogatottban helyet kapnak a cserjátékosok is. Akárcsak az első félidőben, most is az angolok kezdenek jobban. Greaves kap pompás labdát, betör a tizenhatoson belülre, még a kapust is kicselezi, lő, gól. De nem gól. A játékvezető nem alkalmazza az előnyszabályt. Érvényteleníti az egyébként ragyogó gólt. Szabadrúgás az angolok javára. Bizony Armfield, a csapatkapitány is odarohan. A szabadrúgást hárítja a világválogatott védelme, de újra az angolok lendülnek előre. Óriási kavarodás támad a tizenhatoson belül, mert Soskics kiejti a labdát, ott van Charlton, aztán előretör és Greavesnél van a labda, és végül Pluskal mesterien becsúszó szereléssel hárít. De érik az angolok gólja. Előre lendül megint az angol csatársor. Greaves elött van a labda, bevágja középre, Paine lő, gól. 1:0 Anglia csapat javára. Kitűnően játszik az angol válogatott. Sokkal jobban, mint Chilében, amikor 2:1-re győztünk ellenük. És közben di Stefáno öregurasan vezeti föl a labdát, aztán előre vágja, Puskás kapja meg, aki mesteri szöktetéssel Law felé küldi előre, kiugrik a játékos, lő és gól. 1:1. Úgy tűnik, hogy ez lesz a végeredmény is. Az angolok azonban az utolsó percekben mindent beleadnak, Charlton cselez, Soskics kiejti a labdát, Greaves ott terem, lövés, és gól. Anglia válogatottja megérdemelten győzött 2:1-re. Ez a zászlódíszbe öltözött bácsi, pedig az angol hidegvér megtestesítője."