1956. augusztus
Magyar Filmhíradó31.
Közép-európai kupa: Vasas - Rapid 1:1 [labdarúgás] 1919 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: Bécsben három-három. És Budapesten? 104 ezer néző várja, hogy a 34 fokos hőségben megkezdődjék a Közép-európai Kupa budapesti döntője a Vasas és a Rapid csapatai között. Már az első percekben kitűnik, hogy heves lesz a küzdelem. A Rapid játékosai szorosan fedeznek, mégis a Vasas támad az első percben. Ott a labda Radulynál, Raduly szépen középre gurít, Körner II lábáról tovább kerül a labda Szilágyihoz. Szilágyi hosszan, meredeken vágja előre a labdát, Csordás száguld el vele, a dinamitlábú jobbösszekötő most már ott van az ötösnél, befelé gurít, Szilágyi lő, Gartner kiöklözi, de Halma lábáról mégis a hálóba kerül a labda. Gól, egy-null az eredmény a Budapesti Vasas csapata javára. Óriási az öröm a nézőtéren. A Rapid azonban nem adja föl. Hanappi, az őrdöngős Hanappi viszi föl a Vasas térfelének közepére a labdát, aztán előre gurít, ott vagyunk a tizenhatoson belül, Mészáros elesik, a játékvezető tizenegyest ítél. Körner I, a jobbszélső áll neki a labdának, helyezi, és a bal sarok mellett elcsúszik a labda a kapufa mellett. Körner I óriási egyenlítési alkalmat szalasztott el. De máris testvére, Körner II, a nagy keverő hozza föl a labdát. Meredeken előre vágja és Kamarás minden tudására szükség van, hogy tisztázni tudjon. Ezzel véget is ér az első félidő, az eredmény egy-null a Budapesti Vasas javára. A második félidőt a bécsi zöld-fehérek kezdik. Höltl jobbfedezet vágja előre hosszan a labdát, Teleki visszafejeli, és most a fiatal Lelenka, aki egyre szebben játszik a közép-európai kupa mérkőzésein, vezeti fölfelé a labdát a Rapid térfelének közepére. Aztán továbbgurít, Szilágyi I-é, majd Csordásé a labda, Csordás tovább, kiteszi Radulyhoz, Raduly egyből befelé ível, veszélyes az ív, de Gartner gyönyörűen húzza le a labdát. A fiatal, 19 esztendős kapus a budapesti közönség egyik kedvence. Most Bundzsák bődületes erővel lő, és Gartner megint kiöklözi a labdát. Máris a másik oldalon vagyunk, Körner II átlépi, ott van Bertalannál, a balszélsőnél, lő, de Kamarás szépen védi a kapu közepébe tartó, nem túlságosan erős lövést. Bécsi kollegám Edi Finger rumbát járva magyarázza a mérkőzés eseményeit, de van is oka az izgalomra. Íme máris az osztrák csapat támad, a fedezetlenül hagyott Bertalané a labda, lövés, gól. Kiegyenlített a Rapid. A bécsi "schlachtenbrummlerek" örömmel üdvözlik az osztrákok gólját. Még jó néhány izgalmas jelenet tarkítja a mérkőzést, és aztán vége a találkozónak. A 180 perc sem hozott tehát döntést, kié lesz a közép-európai kupa. Folytatása következik.
Kivonatos leírás: Szepesi György riporter. Népstadion.Labdarúgó-mérkőzés képei, gólok. Közönség.