1961. szeptember
Magyar Filmhíradó37.
Magyar úszóbajnokság a Sportuszodában, magyar atlétikai bajnokság 910 megtekintés, 0 hozzászólás, 2 megosztás

Inzertszöveg: Sport
Elhangzó szöveg: Négy napon keresztül zajlott a margitszigeti Sportuszodában az idei magyar úszóbajnokság. A bajnoki seregszemlén több mint 400-an indultak. A 400 méteres gyorsúszásban Katona az Egri Dózsa versenyzője már a táv első részében élre tört, és jó időbeosztással, maga mögött hagyva a mezőnyt, biztos elsőként ért a célba. Ideje 4 perc 39.8 másodperc. A 200 méteres női hátúszás 8 főnyi döntőjében öt olyan versenyző indult, aki eddig már más úszásnemben aratott sikert. Ebben a számban a gyorsúszó Takács Kató halad az élen, mellette Egervári Márta. A két úszónő küzdelméből jobb be nyúlással 2 perc 45.2 másodperces idővel Takács Kató győzött. Ezen az úszóbajnokságon néhány versenyző több számban is diadalmaskodott. Az egri Frank Márta három számban lett első. Csikány József két számban nyert bajnokságot. A 16 éves Lenkey kétszer állt az emelvén legfelső fokán. Katona József három bajnokságot nyert. Egervári Márta négy aranyérmet nyert. Dobai Gyula a váltókkal együtt ötször lett első. A magyar atlétikai bajnokságon is néhány jó eredmény született. A 200 méteres férfi síkfutásban a szófiai Universiadén győztes Mihályfi László szerzett bajnokságot. Ideje 21.4 másodperc. Konsek Jolán az idén hatodszor javította meg saját diszkoszvető csúcseredményét és most 53 méter 85 centiméteres teljesítménnyel került a győzelmi emelvényre. Az 5000 méteres síkfutásban Iharos Sándor 13 perc 51.8 másodperces idővel nyerte a versenyt.
Kivonatos leírás: Margitsziget: magyar úszóbajnokság a Sportuszodában: Katona, Takács Kató, Egervári Márta, Dobai Gyula, Magyar atlétikai bajnokság: Mihályfi László síkfutó, Kontsek Jolán diszkoszvető, síkfutás: Iharos Sándor