1947. november
Mafirt Krónika93.
Vasas - Kispest bajnoki labdarúgó mérkőzés 6938 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Készítette: Illés György
Elhangzó szöveg: Óriási szélviharban került sorra az FTC-pályán a nagy érdeklődéssel várt Vasas - Kispest első osztályú nemzeti bajnoki mérkőzés. A két csapatkapitány és Harangozó játékvezető sorsol. A szerencse a Vasasnak kedvez, a szél az első félidőben őt támogatja. A világos mezben játszó Vasas a nagy hátszél segítségével szinte állandóan támad. A szél időnként orkánszerűvé erősödik. A fotoriporterek dideregve várnak egy jó lövésre. Marik bomba-szabadrúgása nyomán Kiss kapuja mellett süvít el a labda. A játékosok közül csak kevesen jönnek rá, hogy ilyen szélviharban laposan kell játszaniuk, mert a magas labdákat rendszerint elcsavarja a szél. Az első félidőben megérdemelt vezetéshez jut a Vasas. Berzi pompás szögletrúgását Tóth III. kapásból, remek jobblábas lövéssel küldi a bal felső sarokba. Szünet után a Kispest óriási fölénybe kerül, sokszor percekig pattog a labda a Vasas kapuja előtt. Izgalmas helyzetekben gyakran nehezen tisztáz a Vasas védelem, de a másik kapunál is adódnak kellemetlen helyzetek. A második félidőben a Kispestnek sikerült kiegyenlítenie, s így két nagy csapatunk találkozója 1:1 arányban, döntetlenül végződött.
Kivonatos leírás: A játékosok kifutnak az Üllői úti sportpálya gyepére. Világos szerelésben a Vasas. Sorsolás. Puskás kezet fog a Vasas csapatkapitányával. Mezőnyjáték. Újságírók az erős szélben a pálya szélén. Vasas gól.