1947. december
Mafirt Krónika97.
Újpest - Admira Wacker labdarúgó mérkőzés 6262 megtekintés, 0 hozzászólás, 3 megosztás

Inzertszöveg: Készítette: Illés György
Elhangzó szöveg: Hatalmas érdeklődés mellett csapott össze az Újpest, a magyar labdarúgás idei bajnokcsapata a bécsi Wackerrel, Ausztria bajnokával, az FTC Üllői úti sporttelepén. Nagy tapsvihar közepette fut ki a pályára a bécsi csapat. Nem sokkal utána a lila-fehér csíkos mezbe öltözött újpesti gárda. Óriási iramban indul a mérkőzés, az Újpest hamarosan átveszi a játék irányítását. A lila-fehérek főleg válogatott formában játszó jobbszélsőjük, Egresi révén erős ellenfelek. Az osztrák csapatban Hahnemann, a sokszoros válogatott csatár játszik ragyogóan. Mindkét kapu egyformán veszélyben forog az első félidőben, az újpesti szurkolótábor izgul és bíztatja kedvenc csapatát. 1:1-es első félidő után a második félidőben is nagy iramban folyik a játék. Hiába támad többet az Újpest, hiába lendületesebb, csatárai nem tudják kihasználni a helyzeteket, sőt az osztrák csapat Strobl révén 2:1-es vezetésre tesz szert az újpesti védelem hibájából. Nagy fölény után végül mégis sikerül az Újpestnek az egyenlítés, Szusza nagy lövését a Wacker kapusa nem tudja védeni. Így azután 2:2 arányban végződik a nagy nemzetközi találkozó.
Kivonatos leírás: Magyar és osztrák zászló az Üllői úti sportpályán. Zsúfolt lelátó. A csapatok kifutnak a pályára. Felhők. Mezőnyjáték. Nézők a kerítés mögött. Osztrák, majd magyar gól.