1948. december
UMFI Magyar Filmhíradó40.
FTC - MTK futballmérkőzés 6709 megtekintés, 0 hozzászólás, 2 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: 30.000 néző lelkes tapsa közepette fut ki a pályára a 2 csapat. Az MTK kezdi a játékot és az első támadást Bodola, az örökifjú bal-összekötő indítja. A labda azonban az oldalvonalon kívülre került. Az FTC támadások lelke, motorja Kocsis Sanyi. Ennél az akciónál azonban az alapvonalon kívülre teszi a labdát. Hol az egyik, hol a másik kapu van veszélyben. Most az MTK támad és Hidegkuti az MTK jobb összekötője lendíti lövésre a labdát, hogy a következő pillanatban Kéri szabadrúgása után csak a kapufélfa mentse meg az MTK kapuját a góltól. A fölszabadító rúgás után továbbra is az FTC marad támadásban. Kocsis jó helyzetből emberbe lő, majd az előrevágott labdából Sándor teszi ügyesen lyukra Löblinget, Csanádi azonban sokkal frissebb, rugalmasabb, mozgékonyabb és ő rúgja előre a labdát, gól! A másik félidő elején megszületett az MTK vezető gólja a 10 emberrel játszó FTC ellen. Továbbra is a kék-fehérek támadnak az FTC védelmének nagy nyomást kell kiállnia, de a védők nagyszerűen küzdenek. A félidő közepén újra feljön a ferencvárosi csapat. Czibor lövése még az oldalhálóba akad, aztán 2-3 MTK játékos a földre is kerül, majd egy előrevágott labdából Kis Péter majdnem gólt fejel, az alapvonalon a kapuvonalon álló Kocsis II. rúgja előre a labdát. A félidő végén kiegyenlít az FTC Kocsis ragyogó fejeséből.