MTK-FTC labdarúgó-mérkőzés 3:1 2464 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: [Török Vidor]
Elhangzó szöveg: Az örökrangadó ismét hatalmas, negyvenezer főnyi nézősereget vonzott az Üllői úti sporttelepre. Ragyogó, verőfényes őszi időben került sor az MTK és az FTC, a kék-fehér, és a zöld-fehér csapat találkozójára. Mindkét csapatban egész sor válogatott játékos játszik. Íme most is Hidegkúti, az MTK jobbösszekötője tör előre. Ördöngös cseleivel becsapja a ráfutó ferencvárosi védelmet. Keresztbe rúgja a labdát, ott Horváth, a fiatal balszélső kerül jó helyzetbe, de elidegeskedi és Henni Géza, a kapus könnyen véd. Kapukirúgás után ismét az MTK támad, de ezt a támadást azonban a ferencvárosi védelem szereli. Hiába küldi azonban előre ez a védelem a támadósort a ferencvárosi ötösfogatnak, ezen a mérkőzésen nem megy a játék. Az MTK kitűnően védekezik. A félidő végén ismét a kék-fehér csapat lendül támadásba. Parázs, izgalmas jelenetek alakulnak ki a ferencvárosi kapu előtt, Kovács Imrénél a labda, lő, gól! Kovács Imre ritkán látott, csodaszép góllal szerezte meg az MTK kék-fehér csapat számára a vezetést. A második félidő a már megszokott ferencvárosi rohamokkal kezdődik. Rögtön az első percben Deák lő és máris 1:1 az eredmény. Kiegyenlített tehát a ferencvárosi csapat. Nem sokáig örülhetett azokban a zöld-fehér csapat a kiegyenlítő gólnak. Az MTK kitűnően játszik. Sándornál a labda. Sándor beküldi tovább Bencsiknek, Bencsik ismét kiadja Sándornak. A jobbszélső elmegy vele, középre íveli a labdát, újra megszerzi azt a fiatal középcsatár Bencsik, lő és a gólba tartó labdát Szabó csak kézzel tudja menteni. Tizenegyes. Halálos, néma csend, Lantos lő, gól! 2:1-es MTK vezetés után továbbra is a kék-fehér csapat marad támadásban. Hidegkútinál a labda. Hidegkúti Sándornak adja. Sándor beküldi középre és máris 3:1 az eredmény, ami a továbbiakban nem is változik.
Kivonatos leírás: Üllői úti sportpálya, 1949. szept. 25. Nézők a lelátón, hirdetések (pl. Ludas Matyi, Keleteurópai Általános Biztosító Rt., Bazsó ing, Stühmer, Caola, Toto, Eső- és ballonkabát Márton és Szász, Szabad Nép, Nők Lapja). Jelenetek a mérkőzésről: Kovács Imre, majd Deák Ferenc gólja, majd Lantos Mihály büntetője és Bencsik János gólja.