1962. november
Magyar Filmhíradó48.
Magyarország-NDK ökölvívó-mérkőzés 556 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Sport (Csőke József, Drahos Kálmán, Sziklay Kornél)
Elhangzó szöveg: 3 évvel ezelőtt, súlyos, 16:4 arányú vereséget szenvedet a magyar ökölvívó válogatott a Német Demokratikus Köztársaság csapatától. A visszavágón a magyarok szerepeltek jobban. Az olimpiai bajnok világos mezes Török Gyula a német Poser ellen technikai fölényben volt. A harmadik menetben egy bal csapott horogtól a német ökölvívó a padlóra került, és annyira megroggyant, hogy feladta a mérkőzést. Nagy erejű, de pontatlan, szórványos ütésváltás volt a könnyűsúlyúak találkozóján. A közönség többet várt a magyar öklözőtől. Kajdi az első két menetben szerzett pontelőnyével győzött az igen állóképes Heise ellen. A nehézsúlyban a sötét mezes Siegmund, az olimpiai harmadik helyezett 15 kilogrammal nehezebb a magyar Budainál. A német ökölvívó nagyobb technikai tudását a magyar versenyző jó küzdeni tudással, nagyobb lelkesedésével egyenlített ki. Budai végig nyílttá tudta tenni a mérkőzést, és Siegmund csak minimális különbséggel győzött. A találkozót a magyar csapat 12:8 arányban nyerte.
Kivonatos leírás: A ring felülről. Török Gyula a padlóra küldi a német Posert. Ünneplő nézők. Könnyűsúlyban Kajdi és Heise mérkőzött. Az ütéseket átérző hölgynéző. Nehézsúly: Siegmund győztes mérkőzése Budai ellen. A győzelemnek örülő szurkolók.