1951. június
Magyar Filmhíradó22.
Magyar-lengyel labdarúgó-mérkőzés a Dózsa stadionban 1345 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Magyar-lengyel labdarúgómérkőzés
Elhangzó szöveg: Az idei év első válogatott labdarúgó mérkőzésén ezúttal tizenegyedszer találkozott Magyarország és Lengyelország labdarúgó csapata. A két csapat játékosai virágcsokorral a kezükben futottak ki az újpesti Dózsa stadion zöld gyepére. Negyvenötezer néző figyelte, amikor a magyar csapat indította el a játékot. Az első percekben rögtön megismerkedhetünk Borucz-csal, a lengyelek kiváló kapusával, aki Puskás lövését védi szépen. Azután Sándor száguld el a szélen, jól ível középre és Kocsis a kifutó kapus feje fölött a hálóba küldi az első magyar gólt. A magyar csapat továbbra is támadásban marad. Borucz, a lengyel kapus Kocsis fejéről öklözi le a labdát. Később följönnek a lengyelek is. Suszczyk, a lengyelek jobbfedezete szereli Puskást és szép támadást indít el. Ezeket a lengyel támadásokat azonban a magyar csapat védelme, Börzseivel az élen, a magyar 16-oson hárítja. A magyar csapat újra támadásba lendül. Sándor szerzi meg a labdát, középre keveredik, kifut a kapus, Sándor cselez, lő, gól! Sándor lövésével tehát Magyarország csapata 2:0 arányban vezet. A második félidő lengyel támadásokkal indul, de ezeket a lengyel támadásokat a magyar védelem hárítja. A félidő következő perceiben a magyar csapat lendül támadásba és Kocsis lövése nyomán máris a hálóba perdül a harmadik magyar gól. Sándor száguld most a szélen, Czibor lő, lövését azonban Borucz gyönyörűen védi. A magyar csapat egyre szebben és izgalmasabban játszik. Micsoda izgalom, egy lövés, két lövés, három lövés, a lengyel csapat kapusa azonban rávetődéssel megszerzi a labdát. A következő pillanatban megszületik a negyedik magyar gól, Puskás lő és lövése a kapufa éléről vágódik a hálóba. És íme itt az ötödik: 11-es, puskás lő, gól! A mérkőzés utolsó perceihez érkeztünk. Sándor száguld el a szélen, középre tálal Czibor elé, Czibor lő, gól! Czibor jól eltalált lövése nyomán Magyarország csapat 6:0 arányban győzött Lengyelország válogatottja ellen.
Kivonatos leírás: Újpest, 1951. május 27-e, a Dózsa pályájára kifutó magyar és lengyel válogatott játékosok (a játékosok kezében egy-egy virágcsokor, a focisták sorai között fotóriporter). A díszpáholyban a mosolygó Gerő Ernő napszemüvegben, Farkas Mihály egyenruhában, kezében napszemüveg, az előtérben Rákosi arcképe. A 6:0-s magyar sikerrel végződött mérkőzés rövid összefoglalója. Kocsis, majd Sándor góljai. Kocsis belövi a harmadik gólt. A páholyban Révai József is látható. A lengyel kapus védései. Közönséglépek. Puskás akció-, majd 11-es gólja. Czibor lövi be a hatodikat. A lelátó Boleslaw Bierut, Sztálin és Rákosi Mátyás arcképével.