1953. március
Magyar Filmhíradó13.
Sztálin Vasmű Építők - Budapesti Bástya 1:4 2691 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg: Bástya - Sztálinváros 4:1 (Török Vidor, Fehéri Tamás, Buza Gyula)
Elhangzó szöveg: Sztálinváros. Épülő szép hazánk első szocialista városának lakói a labdarúgó pálya felé sietnek ezen a napsugaras márciusi vasárnap délutánon. Itt kerül sorra az első NB I-es bajnoki labdarúgó mérkőzés a Budapesti Bástya és a Sztálin Vasmű Építők csapatai között. A vörösinges (sic!) Budapesti Bástya játékosok kezdik a mérkőzést, de az első félidő igen érdekes, változatos, kiegyenlített küzdelmet hoz. Az első percekben a sztálinvárosi csapat lelkesen védekezik. Most is Palotás nagy lövését védi szépen Csapucha. Kavarodás támad, de a védők mentenek. Előrekerül a labda. A közönség izgatottan figyeli, amikor Sándor jó beadását az alapvonalon kívülre küldik a sztálinvárosi játékosok. Érik a Bástya gólja. Hidegkuti lő, s a meglepett Csapucha mellett a jobb alsó sarokba hull az első gól. Az eredmény 1:0 a Bástya csapata javára. A fiatal erőkből álló sztálinvárosi csapat lelkessen (sic!) küzd a kiegyenlítésért. Szép támadásokat látunk. A Bástya védelme nagy munkában van. Most is Halmai hozza föl a labdát. Előre íveli, Szigeti lő, gól! Az eredmény 1:1. A Budapesti Bástya csapata lendületessen (sic!) támad. Fokozza az iramot. Molnárnál van a labda, Hidegkutihoz továbbit, a válogatott jobbösszekötője cselt csinál, Palotással játszik össze, majd visszakapja a labdát, Hidegkuti most lő, gól! Az első félidő eredménye: 2:1 a Budapesti Bástya csapata javára. A második félidőben szinte állandóan a budapesti csapat támad. Ott tanyázunk a Sztálin Vasmű Építők kapuja előtt. Sándor fejel, gól! 3:1 az eredmény, majd a sorozatos Bástya támadások végén szögletrúgást látunk. A szögletrúgás jól ívelődik befelé, Kovács Imre fejel, gól! Végeredmény: 4:1 a Budapesti Bástya csapata javára.
Kivonatos leírás: A Budapesti Bástya és a Sztálin Vasmű Építők SK labdarúgóinak mérkőzése Sztálinvárosban, 1953. március 15-én, délután. Sztálinvárosi utcakép (előtérben gyalogos-, autó- és buszforgalom (Ikarus 30), távolban a Vasmű út épületei. Gyülekező nézők a focipályánál. A játékosok kifutnak a pálya füvére, háttérben a létesítmény árkádos főépülete. Közönségképek (Salamon Béla szivarral, kalapban a nézőtéren; a sporttelep épülete, előterében helyi politikai vezetőkkel, ballonkabátos rendőrökkel; Vas Zoltán miniszter a lelátón). A mérkőzés összefoglalója (Bástya támadások, Hidegkuti első gólja, Szigeti gólja, Hidegkuti második találata, Sándor, majd Kovács Imre fejesgólja).