1952. november
Magyar Filmhíradó46.
Budapest Honvéd - Budapest Bástya 3:3 2228 megtekintés, 0 hozzászólás, 2 megosztás

Inzertszöveg: Honvéd - Bástya 3:3 (Csák János, Herskó Anna, Nagy László, Szabó Árpád)
Elhangzó szöveg: Kezdődik az év nagy bajnoki találkozója, a Honvéd és a Bástya csapatai között. A fehérmezes Honvéd játékosok kezdik a játékot, de az első percekben a Bástya támadása alakul ki. Ott tanyáznak a Honvéd 16-osán belül, Hidegkúti fejel, Sándor leveszi a labdát, Sándor lő, Garamvölgyi azonban az alapvonalon kívülre öklöz. A szögletet hárítják, Budai II. indítja el a Honvéd támadását. Kalocsai Puskás elé játszik. Puskás lő, a lövést másodszori rávetődéssel szerzi meg Gellér. A kapus kidobja a labdát Kovács Imrének. Kovács Imre meredeken szökteti Molnárt. A fiatal balszélső elszáguld a labdával, Szolnok elé játszik, Szolnok lő, gól! Az első félidő hatodik percében tehát megszületett a mérkőzés első gólja. A Bástya csapata 1:0 arányban vezet. A Honvéd ellentámadását Rákóczi indítja el. Horváth elé teszi a labdát, majd Kocsisé lesz, Kocsis hátrafelé játszik Városinak, Városi oldalra Budai II-nek, Budai II azonban nem tud elmenni, mert ott áll mellette Lantos. Mégis Horváthhoz kerül a labda, a középcsatár 18 méterről lő, a veszélyes lövést az alapvonalon kívülre öklözi Gellér. A szögletrúgást hárítják a Bástya védőjátékosai. Újra a Honvéd támadása jön fel, Kocsis oldalra játszik Babocsaihoz, Babocsai elszáguld a labdával, Puskásnak küldi befelé, Puskás lő, gól! 1:1. Negyvenötezer néző nagy tetszéssel fogadja a két csapat kitűnő játékát. A második félidő Palotás támadásával kezdődik. Oldalra játszik Molnárnak, a balszélső átível a másik oldalra Sándornak, Sándor lő, gól! A második félidő első percében tehát megszületett a Bástya vezető gólja. Az eredmény: 2:1. A Honvéd lendületes ellentámadásokkal kísérletezik, Babocsai hozza föl a labdát. Már vagy húsz méteren keresztül vezeti. Most megtámadja Kovács, mégis előre játszik Puskásnak, Puskás lő, gól! 2:2. Újra a Bástya támad, üres a kapu, Palotás azonban kivár a lövéssel s most oda a jó helyzet. Befutnak a Honvéd védőjátékosok. Rögtön utána megint a Honvéd támadása jön fel, Kocsis kapja meg a labdát, kicselezi a ráfutó Gellért, lő, gól! 3:2 az eredmény Honvéd csapata javára. Újra a Bástya támadása jön fel. Előre ívelődik a labda Molnárhoz, Molnár kapufára lő, Lóránt fejére esik a labda, öngól! 3:3. A két nagyszerű csapat találkozója tehát döntetlen eredménnyel végződött.
Kivonatos leírás: Budapesti Bástya – Budapesti Honvéd bajnoki labdarúgó mérkőzés összefoglalója (riporter: Szepesi György, újpesti stadion, 1952. nov. 2-a, vasárnap). Mezőnyjáték, Sándor lövését Garamvölgyi öklözi a kapu mellé. Puskás lövését Gellér védi a másik oldalon. Szolnok gólja (1:0). Horváth lövését Gellér védi. Puskás első gólja (1:1). Sándor gólja (2:1). Puskás második találata (2:2). Kocsis góljával a Honvéd veszi át a vezetést (2:3). Hidegkuti átadása után Molnár lövése Lóránt fejéről kerül a hálóba, öngóllal a végeredmény: 3:3-as döntetlen. Közönségképek, reklámok (Szabad Nép, Tungsram).