1956. június
Magyar Filmhíradó24.
Nemzetközi gyorsasági motorverseny [Budapesten] 2235 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: A Városligetben nemzetközi gyorsasági motorversenyt rendezett a Budapesti Honvéd Sportegyesület. Közel hetvenezer sportrajongó nézte végig a 3300 méter hosszúságú körpályás versenyt. Az 500 köbcentiméteres sportgépek kategóriájában végig az élen haladva, a magyar versenyzőket megelőzve a csehszlovák Havel ért győztesként a célba. Indul az oldalkocsis gépek nyolckörös futama. Kemény küzdelemben a Budapesti Honvéd kettőse, a Gál-Meister pár lett első. Együtt indították a különböző kategóriájú kocsikat az autóversenyben. A kanyargós pálya nehéz feladat elé állította a kocsivezetőket. Az autóversenyt Mazarati típusú kocsijával Széles Tibor nyerte.
Kivonatos leírás: Hősök tere, elsuhanó motorosok. Szépművészeti Múzeum. Képek a Városligetben robogó motorokról. Nézők az út szélén. Oldalkocsisok versenye. Autóverseny, a győztes Széles Tibor, a nyakába helyezik az érmet.