1956. július
Magyar Filmhíradó29.
Magyarország - Lengyelország 4:1 [labdarúgás] 1734 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: A Népstadion közönsége azt várja, hogy a Magyarország-Lengyelország mérkőzésen megszületik labdarúgó válogatottunk első idei győzelme. Jól is kezdődik a játék. Magyar lábon vándorol előre a labda, ott van a félvonalnál, Kocsisnál. Kocsis szépen vezeti fölfelé, már ott jár a lengyel térfél közepén, ott hosszan, meredeken szökteti Budait. Budai bíztatóan rohan el a jobb oldalon, aztán jó a beadása is, Fenyvesi lő, azonban Szymkowiak, a lengyelek kapuvédője egy csapásra bebizonyítja, hogy kitűnő kapus. Nevét hamarosan megtanulja a budapesti közönség. Most a fehér mezes lengyel csapat lendül ellentámadásba. Ott van a jobbösszekötőnél a labda, ő középre játszik a középcsatár Kempny, aki a magyar védők díszkísérete mellett ballal váratlanul lő, gól. Ez bizony hidegzuhany. Az első félidő kilencedik percében egy-null arányban vezet Lengyelország válogatottja. A magyar csapat az első félidőben nem játszik igazán jól, de ez szép támadás. Kocsis kihúzódik a baloldalra, aztán szépen szökteti Fenyvesit, Fenyvesi fordulásból egyből lő, Szi? a csodával határos módon a kapufa mellől kotorja ki a labdát. Az első félidő végén Kocsis góljával sikerül az egyenlítés. Egy-egy tehát az eredmény, amikor most a második félidőben már jobban megy a magyar csapatnak a játék. Ott van Budainál a labda. Erőteljes lövés, azonban Szymkowiak megint bravúrral véd. A közönség az egyik ámulatból a másikba esik. Szymkowiak most Kocsis lábáról szedi le a labdát. Újabb magyar támadás. Fenyvesi lő, Szymkowiak, Szymkowiak. mindenütt lábbal ment. Budai azonban lelkesen küzd, elhúz szépen a védők mellett, lenn van az alapvonalnál, na most egy jó beadás, száll befelé a labda, Fenyvesi lő, és Szymkowiak kézzel, lábba, fejjel véd a lengyel kapus. Újabb magyar támadást látunk, Fenyvesi beíveli a labdát, Kocsisé, Kocsis lő, gól. Bravó, megvan tehát a második magyar gól, ezzel a lövéssel szemben még Szymkowiak is tehetetlennek bizonyult. A magyar csapat új szövetségi kapitánya Bukovi Márton is elégedettebben figyeli már a fiúk játékát. Kocsis vezeti most fölfelé a labdát. Viszi, viszi, még mindig az övé, aztán Szuszához játszik. Szusza váratlanul lő, gól. Három-egy. A mérkőzés legszebb gólját tehát Szusza lőtte. Újabb magyar támadást látunk, Szusza most megszerzi a labdát, remekül játszik most a középcsatár, aztán tovább dobja előre. Kocsisé a labda. Kocsis gyönyörűen ível át a másik oldalra, Budai lekezeli a labdát, maga elé teszi, jó a beadás, Machos lő, gól. Magyarország csapata tehát négy-egy arányban legyőzte Lengyelország válogatottját. Megvan első idei győzelmünk, reméljük, folytatása következik majd.
Kivonatos leírás: Riporter Szepesi György. Zsúfolt lelátó. Mezőnyjáték. Góllövők: Kocsis Sándor, Szusza Ferenc, Machos Ferenc. A kispadon: Bukovi Márton, szövetségi kapitány.