1957. szeptember
Magyar Filmhíradó39.

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: Az idei év egyik legizgalmasabb mérkőzésén, a Magyarország-Szovjetunió találkozón százezer néző lelkes bíztatása közepette a magyar csapat kezdi a játékot. Máris Hidegkuti hozza fel a labdát, ott jár már a szovjet térfélen, aztán Lenkeihez játszik, a balszélső remekül elhúz, majd beível, Beljajev kiüti a labdát, azonban Bundzsák tétovázik, és a szovjet védelem fölszabadít. Sőt, máris a szovjet támadósor lendül előre. Ott van Iszajevnél a labda, a jobbösszekötő befelé küldi Tatusinhoz. Tatusin a legveszélyesebb, jobban cselező játékos a szovjet csatársorban, középre gurít Szimonyanhoz, Szimonyan egyből befelé a tizenhatoson belül, magyar védők, magyar védők, hol vagytok? Tatusin megkapja a labdát, tizennégy méterről ballal lő, gól. Váratlan góllal tehát a szovjet csapat a hatodik percben megszerezte a vezetést. A fiúk azonban lendületes ellentámadásba mennek át. Most Bundzsák hozza föl a huszonhatodik percben a labdát, elhúz Vojnov mellett, Vojnov üldözi, nagy, kemény csata folyik kettőjük között. Bundzsák elesik, mégis bead, Hidegkuti fejel, gól. Ragyogó gól, Hidegkuti gyönyörű fejes góljával tehát kiegyenlített a magyar csapat. A hatalmas nézősereg lázba, tűzbe, izgalomba jön, buzdítja, biztatja a fiúkat, de a félidő eredménye marad egy-egy. A második félidőben Sándort nem lehet föltartani, begurít, Machos most lő, mellé, mellé, centiméterekkel mellészáll a labda. Újra Sándor tör előre, hárman is nyomják, üldözik. Maszljonkin fölvágja, tiszta tizenegyes. Monsieur Lequesne, Monsieur Lequesne, még maga is csodálkozik, hogy nem ítél tizenegyest. Aztán Bundzsák fejesét Beljajev a léc alól kotorja ki. Támadás, támadást követ, most Tichy elől ment lábbal a kapus. Tichy újra visszamegy a labdáért, ott van a tizenhatosnál, a kapus üldözi, üres a kapu, lődd rá Tichy, lő is, de a kapuvonalról Vojnov kifejeli a labdát. Micsoda balszerencse. Remekül küzdenek most a fiúk, szépen játszanak. Lenkei gurít befelé, de a szovjet védelem újra fölszabadít, és aztán egy ellentámadás következik most, két perccel a befejezés előtt. Eddig kitűnően játszottak a fiúk, a szovjet csatárok közül most Ivanov keresztbe átvágja a labdát, Sztrelcov lő, gól. Hiába játszottunk sokkal jobban, a végeredmény 2:1 a szovjet csapat javára.
Kivonatos leírás: (latinos zene, Szepesi György hangja) Nézőtér. A Népstadion pályája. Középkezdés. Játék, gólok. Tatusin gólja, Hidegkuti egyenlítő fejes gólja, Sztrelcov győztes gólja. Izgatott nézők. Szomorú-döbbent nézők.