1958. május
Magyar Filmhíradó22.
Világbajnokság előtt... [labdarúgás] 1776 megtekintés, 0 hozzászólás, 2 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: A nagy múltú Üllői úti sporttelepen vette búcsút a magyar labdarúgó válogatott világbajnoki útja előtt a budapesti közönségtől. Az ellenfél a belgrádi Partizán kitűnő együttese. A nézők viszont sokat bosszankodnak, mert a magyar játékosok elsősorban a könnyed játékra és nem az eredményességre törekszenek. Hiába, nem kockáztat senki esetleges sérülést a világbajnoki út előtt. Íme most is, Tichy ellép a labdától, a bal hátvéd könnyedén rúgja előre, Balogh kapja meg a labdát, ő váratlanul lő. Ez bizony ugye potya gól, Grosics Gyuszi. Bosszantó az ilyesmi. Egy-nullos eredmény a belgrádi Partizán csapata javára a második félidő kezdetén is. Vukelic teszi most előre a labdát, Sípos azonban könnyedén hárít, de hiába, a magyar csatársornak ezen a mérkőzésen nem megy a játék. Hiába van ott a jó öreg Hidegkúti Nándi, hiába küldi támadásba a társait, a góllövő cipőt otthon hagyták a fiúk ezen a mérkőzésen. Egy-null az eredmény a második félidő közepén is, amikor újabb magyar támadás fut előre. Szépen gördül ez a támadás, ott vagyunk a tizenhatoson belül, Tichy fejeli le a labdát, tovább, oda Hidegkútihoz. Hidegkúti egyből továbbítja Bundzsákhoz, Bundzsák nehéz helyzetben, lő, gól! Végeredmény egy-egy.
Kivonatos leírás: Magyar válogatott - Partizán Belgrád 1:1 hang: Szepesi György.