1962. július
Magyar Filmhíradó28.
Angol-magyar úszóviadal a Sportuszodában 1341 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Sport (Fellegi Tamás, Fifilina József, Borbély János)
Elhangzó szöveg: Közel 6000 néző előtt került sor a 4. Magyar-angol úszóviadalra. A 4x100 méteres női vegyes váltóban az angol Ludgrove hátúszásban szerzett némi előnyt. Az angol váltó második úszója, a női mellúszás olimpiai bajnoka, a fehér sapkás Anita Lonsbrough. Vele szemben Killermann Klári vette fel a küzdelmet. Az angol úszó nem tudta csapata előnyét növelni. Ekkor az angol váltó egy testhosszal vezetett. A legjobb formában lévő magyar úszónő, Egerváry Márta a pillangózásban méterről méterre csökkentette a magyar váltó hátrányát. A fordulás után Egerváry növeli csapásai számát és a hossz végén fél méteres előnnyel váltja a gyorsúszó Frank Mária. Ő azonban ezt az előnyt a táv első felében majdnem teljesen leadta a nagyszerűen úszó angol Mary Amos 1,2 másodperccel úszott jobbat, mint a magyar versenyző, így ezt a számot az angol csapat nyerte. A magyar váltó országos csúcsbeállítással is csak második. Jó versenyt hozott a 200 méteres férfi mellúszás. A négyes pályán úszó Lenkei már a táv első felében átvette a vezetést. A 17 éves Lenkei a magyar úszósport egyik nagy reménysége. 150 méter után már behozhatatlan előnnyel vezetett, és 2 perc 40,1 másodperces új felnőtt és ifjúsági csúcseredménnyel győzött. A kétnapos versenyt a magyar csapat nyerte.
Kivonatos leírás: 4x100 méteres női vegyesváltók versenye. Angol váltó: Linda Kay Ludgrove, Anita Lonsbrough, Mary Amos. Magyar váltó: Killermann Klári, Egerváry Márta, Frank Mária. Tapsoló közönség. 200 méteres férfi mellúszás. Marosán György állva tapsol. Lenkei győzelme. A versenyt megnyerő Lenkei a dobogó tetején.