1958. október
Magyar Filmhíradó41.
Szovjetunió - Magyarország 3:1 [labdarúgás] 1506 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: A moszkvai Lenin Stadionban virágcsere előzte meg a Szovjetunió-Magyarország válogatott labdarúgó mérkőzést. 120 ezer néző izgatottan várta, vajon milyen játékot, milyen eredményt hoz a nagy érdeklődéssel kísért találkozó. Mindjárt a mérkőzés elején a sötét mezes szovjet együttes támad. Iljin, Mamedov a labda útja, aztán ismét a balszélsőé, aki távolról lő, gól. Az első félidő harmadik percében megszerezte a szovjet együttes a vezetést. Bakó, a magyar csapat kapusa csak nézett utána. A középkezdés után a fehér mezes magyar játékosok a jobboldalon vezetnek támadást. Budai, a magyar csapat jobbszélsője ott van már a szovjet 16-osnál, két játékos zavarja, Göröcshöz gurít, Göröcs visszaadná, de Maszljonkin mesterien szerelt. És most ismét a szovjet csapat jöhet előre támadásba. Ott van a labda Mamedovnál. Mamedov egy csellel elmegy őrzője mellett, most küldi át a labdát Metrevelinek a jobboldalra, a szélsőn ragyogón elmegy, hatalmas lövés, gól. 2:0-ra vezet a szovjet válogatott, és a nézők hatalmas tapssal köszöntik a sötét mezes szovjet fiúk ilyen jó játékát. És most a magyar csapat kísérletezik. Ott a felezővonal tájékán azonban szerelnek a szovjet védők, Szimonyan hozza fel a labdát, Ivanovhoz játszik, Ivanov kicselezi Bakót, és ott van az 5 és felesen belül, és a harmadik szovjet gólt küldi a magyar csapat hálójába. A harmadik szovjet gólra a magyar együttes csak eggyel tudott válaszolni, és ezután mezőnyjáték alakul ki, mind a két csapat egyformán kivette a részét a támadásból, a mérkőzés eredménye azonban már nem változott, a kísérletezés stádiumában lévő magyar együttes nem tudta megszorítani a jó képességű szovjet csapatot.
Kivonatos leírás: Virágot cserélnek a csapatkapitányok. Teltházas stadion. Mérkőzés. Nézők. Kézfogások a meccs végén.