1960. március
Magyar Filmhíradó10.
Első rangadó: MTK-Csepel 542 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Első rangadó MTK - Csepel (Farkas Kálmán, Fifilina József, Megyer Tibor, Szabó Árpád, hang: Szepesi György)
Elhangzó szöveg: Gól! – harsan a kiáltás. Erre a percre vártak a szurkolók a hosszú téli szünet alatt, s aztán újabb gól, s máris 1:1 a Csepel-MTK mérkőzés eredménye. Végre megkezdődött hát a labdarúgó bajnokság tavaszi idénye, s mindjárt izgalmakkal, mégpedig a javából! Molnár lő, de Kleibán a kapu torkából hárít. Támad az MTK. Szimcsák beadja a labdát, de a többi csatár lemarad a kínálkozó helyzetről. Az MTK újabb lendületes támadásba kezd. Ott van Bödörnél, a középcsatárnál a labda. Előretör, aztán visszakapja a 16-oson belül, de a csepeliek határtalan lelkesedéssel védekeznek. Most is lövést lövés követ, de a csepeli védelem végül felszabadít. Tóth II, a balszélső vágja át keresztben a labdát a másik oldalra. A szemfüles Sátori rárohan, már a gólvonalon belül hárítja Gellér, az MTK kapusa. Az eredmény tehát 2:1 a Csepel csapata javára. Ugye, kedves Salamon Béla, 75. születésnapjára szebb ajándékot várt csapatától!
Kivonatos leírás: A tavaszi idény első rangadója az MTK - Csepel mérkőzés. Mezőnyjáték részletei, szurkoló nézők. Salamon Béla színész, szivarral a szájában.