1961. augusztus
Magyar Filmhíradó34.
Vasas-Partizán, MTK-Juventus futballmérkőzés 905 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg: Klubcsapatok találkozója (Fellegi Tamás, Barcs Sándor, Fifilina József)
Elhangzó szöveg: Ezt a filmkockát a legszebb emlékként kérte el Berendi Pál, a VASAS kapitánya. Virágcsokorral üdvözli a Népstadionban Jurij Gagarint, a világ első űrhajósát. És alig néhány pillanattal később, a VASAS Partizán mérkőzésen, már a pályán kerül a labda Berendi Pálhoz. Berendi a labdát előredobja. Matesz és Machos játszik kitűnően össze, ott van a labda a 16-os tájékán, azonban a Partizán védelme remekül hárít. Sőt, a következő pillanatban ellentámadás, és Szentmihályi bravúros rávetődéssel tisztáz. Ismét kidobja a labdát Berendi felé. Berendi hosszan indít, ott van a labda a 16-oson belül, kézzel nyúl hozzá egy Partizan játékos, Machos lövi, gól. 1:0 a VASAS javára. A második félidőben Matesznak van óriási helyzete, mellé szál azonban a lövés, aztán Kékesit buktatják a 16-oson belül. Tiszta 11-es. Újra Machos áll neki a labdának, lövés, ezúttal mellé. Marad az 1:0. Az MTK-Juventus találkozón a kék-fehér csapat remekül kezd. Molnáré a labda, ballal lő, gól. Már az első percben 1:0 az eredmény. Aztán Sivori révén kiegyenlít a Juventus. De továbbra is az MTK támad. Szimcsák I. kapja meg a labdát. Szépen előretör, ballal lő, gól. 2:1 az eredmény az MTK csapata javára. De a Juventus nem adja meg magát. Különösen Sivori játszik remekül. Most is áttör az MTK védelmén, előretör a 16-oson belülre, lő, gól. 2:2. Aztán a Juventus támad. Szépen játszik Charles és Sivori. Charlest azonban roppant nehéz föltartani, azonban Nagy egy kissé furcsa testhelyzetben próbálkozik meg ezzel. Rögtön utána Szimcsák II mutatja meg, hogy szabályosan, tisztán is lehet szerelni a Juventus középcsatárát. Szimcsák I-é a labda, előretör, beível, Sándor fejel, gól. A mérkőzés legszebb góljával 3:2 az eredmény az MTK csapata javára. A második félidőben is kitűnően játszanak a kék-fehérek. Most is jó MTK támadást látunk, Nagy dobja előre a labdát, azonban a Juventus védelme hárít. És most Garzenához, az új dél-amerikai csillaghoz kerül a labda, aki szép technikai trükkök sorozatát mutatja be. Most egy szép szöktetés előre, Nora a bal szélső a bal oldalon húz fel a labdával, jó összjáték után ismét visszakapja Nora, aztán ívelt lövés, gól. Sikerül tehát a kiegyenlítés a Juventusnak, a végeredmény: 3:3.
Kivonatos leírás: Klubcsapatok találkozója: Vasas-Partizán 1:0, MTK-Juventus 3:3