1964. augusztus
Magyar Filmhíradó33.
Magyar-svéd úszóverseny a Sportuszodában 574 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg: Svéd úszók Budapesten (Csőke József, Fifilina József, Farkas Kálmán)
Elhangzó szöveg: A negyedik magyar-svéd úszótalálkozón a Margitszigeti Sportuszodában kimagasló eredmények születtek. A 200 méteres női gyorsúszásban a négyes pályán úszik az Európacsúcs-tartó svéd Hagberg. Mellette az ötös pályán a volt Európacsúcs-tartó Madarász Csilla. A verseny az utolsó métereken dől el, amikor Hagberg kitűnő hajrával elsőnek ér a célba. Ideje egy perc, két egész hét tized másodperc. Csikány József a 100 méteres hátúszásban 1 perc, 1,8 másodperces, a 200 méteren 2 perc, 17 másodperces idővel új országos csúcsot ért el. kettős magyar győzelem született a 200 méteres férfi mellúszásban. Lenkeinek is csak a rekord volt az ellenfele. A versenyt 3 perc 36,3 másodperces új magyar csúccsal nyerte Szölgyéni előtt. Indul az 1500 méteres gyorsúszás. Az ötös pályán a svéd Rosendhal, a hatos pályán Európa-bajnokunk, Katona József. A versenyzők harmincszor úszták végig a medencét. 1000 méter után Katona fokozatosan növelte előnyét. Az utolsó 50 métert a közönség és versenytársai bíztatása közepette úszta végig, és 17 perc, 30 másodperces új Európa Csúccsal ért elsőnek a célba. A versenyt 35 pont különbséggel, 124:99 arányban Magyarország nyerte.
Kivonatos leírás: Margit sziget. 100 m női gyors: Hagberg megveri Madarász Csillát, 100 m férfi hát: Csikány József országos rekorddal lesz első, 200 m férfi mell: kettős magyar győzelem: Lenkei országos csúccsal nyer Szölgyémi előtt. 1500 m gyors: Katona József Európa-csúccsal nyer. Eredményhirdetés.