1964. október
Magyar Filmhíradó44.
Olimpiai versenyek Tokióban 973 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Tokió, 1964.
Elhangzó szöveg: Még több ilyen sikert, kívántuk, amikor Rejtő Ildikó kivívta második olimpiai bajnokságunkat. A folytatás nem maradt el, megszereztük a harmadik aranyat is, és itt a páston a magyar olimpiai női tőrcsapat már a negyedikért vívnak. 8:7-es magyar vezetésnél fej-fej melletti küzdelem után Sákovicsné a szovjet Sisovával küzd a döntő találatért. Megvan a győzelem. Női tőrözőink megszerezték negyedik olimpiai bajnokságunkat a szovjet lányok előtt. Az uszodában szintén szovjet sportolókkal mérkőztünk az aranyért. Az első negyedben 1:0 volt a javunkra, a második végén 2:1-re vezetett a szovjet csapat. A harmadikban egyenlítettünk, 2:2. még hármat kellene dobnunk a bajnoksághoz, szinte lehetetlen,.A negyedik negyedben káprázatos hajrával mégis sikerült. Dömötör lövést színlel, a kapus elmozdul, és ő a sarokba ível. Nagyszerű gól, és egyben az ötödik arany. Az atlétikai stadionba kerül sor a legklasszikusabb szám rajtjára. 68-an indulnak a maratoni futásban köztük Abebe Bikila, Róma bajnoka, akit a verseny előtt négy héttel vakbéllel operáltak. A főstadiont elhagyva nekivágnak a 42 kilométeres távnak. 10 kilométernél már Bikila van az élen a fordulópontnál a 29-es rajtszámú Sütő az élbolyban halad. Itt még szívósan ragad a japán Kuburájára, s végül ötödik lesz. A versenyt nagy előnnyel, 2 óra 12 perc 11,3 másodperces szenzációs olimpiai csúccsal az etióp Abebe Bikila nyeri. Az olimpiai stadionban már kilenc magyar aranyérem boldog birtokosai szurkolnak a tizedikért. Magyarország-Csehszlovákia döntő a labdarúgó tornán. Meddő félidő. Eljutunk a kapuig, de gól nincs. Szünet után öngóllal vezetünk, majd Bene Feri, a gólkirály, áttörve minden akadályon, bombagóllal növeli előnyünket. Ellenfelünk még szépít, miénk a győzelem. Ez a tizedik tokiói aranyérmünk sikeres szereplés után vehettek hát részt sportrolóink a csodálatos záróünnepségen, amely méltóan tükrözte a részt vevő sportolók baráti szelemét. Két nagyszerű hét után kialszik a láng, elviszik az olimpiai lobogót. Felgyulladó fáklyák övezik a küzdőteret, és megjelenik a felirat: viszontlátásra, sayonara. Találkozunk a legközelebbi olimpián, 1968-ban, Mexikóban.
Kivonatos leírás: Rejtő Ildikó aranyérme. Női tőr csapatdöntő: magyar győzelem /9:7/ a szovjetek ellen örvendező lányok, eredményhirdetés. Vízipóló: Dömötör gólja a szovjet hálóban – dobogó tetején a magyar csapat. Felülről az atlétikai stadion. Maratoni: rajt, majd a tokiói utcákon látjuk a versenyzőket: Abebe Bikila, 29-es számmal Sütő. Magyarország-Csehszlovákia /2:1/ foci-döntő – Bene gólja, eredményhirdetés. Záróünnepély, felvonuló csapatok. Kialvó láng, levonják az olimpiai zászlót. Sayonara Mexico felirat.