1954. március
Magyar Sporthíradó3.
Magyarország - Koreai Köztársaság 9:0 a svájci világbajnokságon 1043 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Zürich: Magyarország - Dél-Korea 9:0 (készítették: Préda Tibor, Csák János, Czabarka György, Szabó Árpád)
Elhangzó szöveg: Zürichben, Svájc egyik legszebb városában került sor a labdarúgó világbajnokságon résztvevő válogatottunk első mérkőzésére. Indulás a Hardturm Stadionba, ahol a magyar fiúk első ellenfelünkkel, Dél-Korea válogatott labdarúgóival mérkőznek meg. Megkezdődik hát a régen várt sportesemény: a világ tizenhat legjobb labdarúgócsapata, köztük a négy éve veretlen válogatottunk felveszi a küzdelmet a büszke világbajnoki címért. A zürichi pályán tizenötezer néző előtt a dél-koreai csapat indítja el a labdát. Woo Sang-Kwon hátra játszik a középfedezethez, aki egy pillanatig kivár, körülnéz, és máris támadásba lendíti a csatársort. Most ott pattog a labda a magyar tizenhatos előtt, de a támadás összeomlik, mert a hátra húzódó Palotás megszerzi a labdát. Átadja Bozsiknak és jobbfedezetünk pontos leadással szökteti Budait. Budai máris a 16-oson belül rohan, mint egy motor. Puskás lábára helyezi a labdát, lövés, visszapattan, újabb lövés és máris a hálóból gurul vissza a labda. A tizenegyedik percben 1:0-ra vezetünk. Mint egy csodálatos precíziós gépezet, úgy működik a magyar csapat. Rövid, de hajszálpontos adogatásokkal száll a labda, játékostól játékosig. Most újra Kocsis elé perdül. Majd Budai igazít rajta, és máris tovább kerül a laposan küldött labda Buzánszkyhoz. Mintha nem is lenne ellenfél a pályán. Most Buzánszky labdáját az egyik fürge koreai védő Puskás elé fejeli, Puskást azonban szabálytalanul támadják. Ezért szabadrúgás jár. Lantos lövését mintha zsinóron húzták volna a hálóba, máris 2:0-ra vezetünk az első félidő 17. percében. Újra meg újra Puskástól indul el a támadás. Most Czibor kap jó labdát, a higanymozgású balszélsőt képtelenek feltartóztatni a koreai védők. Pontos beadását Kocsis a hálóba juttatja. Egy újabb Kocsis-góllal 4:0-ra vezetünk az első félidőben. A második félidőben a koreaiak nagy igyekezettel játszanak, olykor szerelni is tudják magyar ellenfeleiket, de a labda nem jut soha messzire. Most azonban sikerült megörökítenünk egy jelenetet, amikor átjutnak a félvonalon, de a támadás most is csak Lórántig jutott el. Középfedezetünk máris szökteti Budait, aki a 16-os sarkáról Kocsishoz adja a labdát és itt az ötödik gól! A hálóban táncol az ötödik gól a második félidő ötödik percében. Ez a lövés, ez sem okoz gondot Grosicsnak, aki most azonnal támadásba dobja Palotást. A fürge középcsatár előbb magát szökteti, aztán Puskást, majd Budai száguld ismét a labda után. Éppenhogy csak elérte, most nézzük, mi lesz most a labda útja! Egy csel, még egy csel, most leadás Puskáshoz, Puskás vissza Budaihoz, nagy kavarodás a kapu előtt, Czibor lő és a labda megérkezett a hálóba. 6:0. A koreaiak még 6:0 után sem adják fel a számukra reménytelen küzdelmet, sőt mi több, újra átjutnak a felezővonalon. De a lövés Buzánszky lábáról száll Grosics ölébe. Grosics kirúgja, utána ismét lábról lábra száll a labda, gyönyörűen, pontosan. Végül most Palotás kapja meg és bevágja a következő gólt. Az erős iramtól kimerült koreai játékosok szanaszét pihennek a pályán. Hiába, hiába biztatja honfitársuk, ez mit sem használ. Végeredményben a nagyszerűen játszó magyar csapat 9:0 arányban megnyerte az első világbajnoki mérkőzését.