1955. június
Magyar Sporthíradó5.

Inzertszöveg: Sporthírek (összeállították: Berek Oszkár, Borsodi Ervin, Csőke József, Farkas István, Nagy László, operatőr: Knoll István, Jancsó Miklós, Sziklay Kornél, Mátrai Mihály, Herskó Jánosné, Farkas István)
Elhangzó szöveg: Sok ezer fiatal közül a legjobbak kerültek be az Egyesületi Szpartakiádok országos döntőjébe. Az elsőségért minden sportágban nagy küzdelmet vívtak. A magasugrásban Lencse Tibor, az Almásfüzitői Szikra versenyzője győzött 171 centiméteres eredménnyel. Női röplabdában a fehérmezes Budapesti Spartacus lett az első. A kerékpárversenyben is nagy volt a küzdelem. A nők közül a Soproni Vörös Lobogó fiatal versenyzője, Fehér Emma győzött. A vándorzászlót a pontversenyben legjobb eredményt elér Vasas Sportegyesület nyerte. Indul a 4×100 méteres férfi vegyesváltó a varsói VIT-úszóversenyen. Ebben a számban magyar, szovjet, német, cseh, lengyel és román csapat került a döntőbe. A hármas pályán úszó magyar csapat első tagja a hátúszó Magyar László. Ideje 1 perc 6.8 tized másodperc. Magyart Utassy váltja elsőnek. A magyar mellúszó 35 méter után bukkan fel a vízből és három méterrel vezet a német, valamint a szovjet csapat előtt. Az öt méter előnyt szerző Utassyt a pillangózó Tumpek váltja. Tumpek nagyszerű tempóban úszik ezen a versenyen. 1 perc 2.5 tized másodperces idővel már 15 méteres előnyt biztosít Nyéki Imrének. Európa-bajnok gyorsúszónk tovább növeli a magyar csapat előnyét. A német és a szovjet váltó előtt 4 perc 20.2 tized másodperces idővel a magyar csapat nyerte a versenyt. Szekeres és Drechsler állt rajthoz a 42. magyar–osztrák kerékpárverseny első futamában. A sorsolás után Szekeres vezeti fel a repülőversenyt. Az érvényes 200 méteren az osztrák versenyző erősít, de Szekeres fél géphosszal biztosan győz. Ideje 12.3 tized másodperc. Belgium. Indul a küzdelem az 1955. évi motoros nagydíjért. Az 500 köbcentiméteres motorok versenyében angol, olasz, francia és belga versenyzők küzdenek az első helyért. 180 kilométeres átlagsebességgel az olasz Polnagno (sic!) nyerte a versenyt. Az oldalkocsis motorok futamában tizenhatan indultak. 151 kilométeres átlagsebességgel a német Noll lett az első. Lengyelország. Nagy érdeklődés mellett rendezték meg a varsói cirkuszban az első kutyaválogatott futballmérkőzést. A mérkőzés az egyik néző méltatlankodása mellett döntetlenül ért véget.
Kivonatos leírás: Kiegészítés a 4. eseményhez: Giuseppe Colnago.