1955. október
Magyar Sporthíradó7.

Inzertszöveg: Sporthírek (összeállította: Borsodi Ervin, Csőke József, Mönich László, Nagy László)
Elhangzó szöveg: Tizenkét versenyző jutott a döntőbe a Népstadionban megrendezett első salakpálya kerékpárversenyen. A verseny távja tizenkét kör. Az utolsó kör következik. 7 perc 5.4 másodperces idővel a Szikra Szabad Nép versenyzője, Bicskei Zoltán győzött. A csehszlovák Řehák 15 m 14 cm-es ugrásával győzött hármasugrásban a csehszlovák-francia atlétikai versenyen. A francia Sillon a rúdugrásban 420 cm-rel lett első. Indul a 200 m-es férfi síkfutás. A belső pályán futó csehszlovák Janeček 21 másodperces kitűnő idővel nyeri a versenyt. Hollandia. Az Amszterdam közelében fekvő Sloter-tavon rendezték meg a Motorcsónak Európa-bajnokságot. A szeles, esős idő ellenére a 350 köbcentiméteres kategóriában 100 km-es átlagsebességet értek el a versenyzők. Az Európa-bajnokságot a Német Demokratikus Köztársaság versenyzője, Hans Fischer nyerte. Skócia. A glasgow-i sportcsarnokban a harmatsúlyú bajnoki címért küzd a skót Keenan és a dél-afrikai Jake Tuli. A mérkőzés kezdetén a néger versenyző van fölényben. A kilencedik percben Keenan egy jól helyezett horoggal kiüti ellenfelét, ezzel a skót versenyző lett az 1955. évi harmatsúlyú ökölvívóbajnok. Lengyel Népköztársaság. A Balti-tenger partján fekvő Zapotiban (sic!) rendezték meg a Lengyelország és a Német Demokratikus Köztársaság közötti válogatott lovasmérkőzést. A lengyel Visevszky. Hut, a Német Demokratikus Köztársaság lovasa. A német Schultz az egyéni verseny győztese. A csapatversenyt Lengyelország nyerte. A 10-12 éves gyermekek részére rendezett autóverseny az Egyesült Államokban. A verseny nagyobb izgalmat jelentett a szülőknek, mint a kis versenyzőknek. Csehszlovákia. A Nemzetek Barátságáért elnevezésű motoros nagydíjon hat ország legjobb versenyzői indultak. Az 500 köbcentis kategóriában már az első körben élre került az ausztráliai Campbell. Norton típusú gépén 131 kilométeres átlagsebességgel nyerte a motoros nagydíjat.