1955. december
Magyar Sporthíradó8.

Inzertszöveg: Sporthírek (összeálította: Borsodi Ervin, Csőke József, Mönich László, Nagy László, Selmeci Vera)
Elhangzó szöveg: A Sportcsarnok tanmedencéjében megkezdték téli edzésüket a válogatott női evezősök. Az edzéseket Varró Imre irányítja. Legjobb evezőseink így készülnek az 1956. évi Európa-bajnokságra. Gyuricza József, az 1955. évi tőrvívó világbajnok a bécsi nemzetközi vívóversenyen a döntő asszót vívja az osztrák Kerb ellen. Gyuricza rendkívüli gyorsasága és kitűnő lábmunkája nagyszerűen érvényesült. Az osztrák vívót 5:1 arányban győzte le, ezzel Gyuricza József megnyerte Bécs város bajnokságát. Anglia. A londoni repülőtéren minden évben megrendezik a repülőmodellezők versenyét. A két és fél, öt és tíz köbcentiméteres motorokkal indított modellgépeknek meghatározott ideig kell a levegőben tartózkodniok. Az idei versenyt ez a Lancaster típusú gép nyerte. A Német Demokratikus köztársasági Kiritzben rendezték meg az első közös kelet- és nyugatnémet motorkerékpáros terepversenyt. A 72-es számú Horst Kuska, az NDK versenyzője már az első körben megszerezte a vezetést a nyugatnémet Lücken és Herberg előtt. A sorrend később sem változott, a terepversenyt az NDK versenyzője, Horst Kuska nyerte. Csehszlovákia. Az ez évi pardubicei nemzetközi akadályversenyen huszonhárom lovas indult. A három kilométer hosszú, harminc akadállyal tűzdelt pálya Európa legnehezebb versenypályája. Az akadályvétel nagy bátorságot kíván mind a lovastól, mind a lovaktól. Huszonhárom lovasból csak tizenkettő fejezte be hibapont nélkül a versenyt. Az akadályverseny győztese a csehszlovák Papolcsianky (sic!) Furioso nevű lován. Franciaország. Látványos jégrevü a Párizsi Sportpalotában. Sonja Henie, a volt kétszeres olimpiai és tízszeres világbajnok a jégrevü balerinája. Lengyel Népköztársaság. Az 1955-ben felavatott zakopanei új síugrósánc Európa egyik legnagyobb versenypályája. Az avatási versenyen Daniel Gasjenica, a második helyezett 97 métert ugrott. A sokszoros lengyel bajnok, Antoni Wieczorek 98.5 méteres, győztes ugrása.
Kivonatos leírás: Kiegészítések: a pardubicei akadályversenyhez: lovas: Josef Čajda, tulajdonos: ŠŽ Topožčianky. A Tour de Pologne lengyel kerékpárverseny győztese: Marian Więckowski. A Wielka Krokiew zakopanei síugrósáncon rendezett verseny 2. helyezettje: Andrzej Gšsienica Daniel.