1956. január
Magyar Sporthíradó1.
Nemzetközi úszóverseny Moszkvában 1241 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Nemzetközi úszóverseny Moszkvában (összeállította: Csőke József, Farkas István, Mönich László, Nagy László, Tímár István)
Elhangzó szöveg: Nagy érdeklődés előzte meg a moszkvai nemzetközi úszóversenyt, ahol Európa legjobb úszói találkoztak egymással. A 200 m-es férfi mellúszásban két szovjet versenyző tör az élre. Golovcsenko főiskolai és Minaskin Európa-bajnok küzd az első helyért, Golovcsenko 2 perc 41.7 tized másodperccel győz. A 200 m-es női mellúszás mezőnyét a tizenöt éves holland versenyző, den Haan vezeti. Den Haan kitűnő úszással, 2 perc 55.3 tized másodperces idővel elsőnek üt a célba. Győzelméhez az elsők közt 74 éves edzőnője gratulál. A 400 méteren a varsói VIT-verseny győztese, a magyar Záborszki Sándor is indult. A fiatal úszót a finisig erősen szorongatta a francia Montserret, végül is Záborszki 4 perc 43.4 tized másodperccel megnyerte a versenyt. A 100 m-es gyorson Európa legjobb gyorsúszói kerültek össze. Elsőnek Larsson, a svédek versenyzője fordul. Finis. Négy versenyző egyszerre üt a célba. A célfotó szerint az angol Roberts a verseny győztese. A moszkvai nemzetközi versenyek idején számos sportbarátság született. Hat ország versenyzői vidáman szórakoztak a jól sikerült záróünnepélyen.