1956. április
Magyar Sporthíradó4.

Inzertszöveg: Sporthírek (összeállította: Csőke József, Kolozs Zsuzsa, Mönich László, Nagy László, Roszik Gyula, Takács Gábor)
Elhangzó szöveg: Évadzáró téli autóverseny Svédországban. Az 1100 köbcentis speciál-kocsik versenyében hetes számú Alfa Romeo kocsiján Bonnier már az első körben sorra megelőzi ellenfeleit. Bonnier 104 km-es átlagsebességgel nyeri a versenyt. Csehszlovákiában nagy gondot fordítanak a cselgáncsoktatásra. A test ruganyosságát a különböző esésgyakorlatokkal fokozzák. Az egyes fogásokra Lebeda állami edző oktatja a legjobb cselgáncsozókat. Csehszlovákiában közel húszezer fiatal tanulja ezt az önvédelmi sportot. Bemutatjuk Rafer Johnson amerikai néger atlétát, aki néhány hete az atlétikai tízpróba versenyben új világcsúcsot állított fel. A tizenkilenc éves Johnson minden számban kiváló eredményekre képes. Nyolc métert ugrik távolba. Magasugrásban 198 cm a legjobb eredménye. Súlylökésben már 18 méter 20 centit is dobott. Rafer Johnson az idei Melbourne-i olimpia tízpróba számának legnagyobb esélyese. Válogatott súlyemlőverseny a Német Szövetségi Köztársaság és Finnország csapatai között. A váltósúlyú német Junkens (sic!) 105 kg-ot próbál a magasba emelni. A finn Manennek (?) sem megy jobban. Az Európa-bajnok Mäkinen 417 és fél kg-os összteljesítménnyel lett első a nehézsúlyban. A 150 kg testsúlyú német Arding (?) a második helyen végzett. Franciaország. Az év első nagy kerékpárversenyén tizenegy ország legjobb versenyzői 1750 km-t kerekeztek Párizstól Nizzáig. A hó borította Alpok hegycsúcsain keresztül vezet az út. A Párizs-Nizza nemzetközi versenyt a belga De Bruyne nyerte. Budapest. Indulnak a 125 köbcentiméteres kategória versenyzői az év első motoros salakpályaversenyén. Győz Komáromi, a Debreceni Törekvés versenyzője. Nagy küzdelmet ígér az 500-asok döntője. A háromszor négykörös versenyben első Domján, a Budapesti Honvéd motorosa. Lengyelország. Évadnyitó motorcsónakverseny a Visztula folyón. A verseny távja tíz kilométer. A 250 köbcentiméteres kategóriában a 111-es rajtszámú Janus Tiach (?) lett a győztes.
Kivonatos leírás: Kiegészítések: Jo Bonnier. Adolf Andrej Lebeda (1913-1997). Oswald Junkes (1921-1993) NSZK súlyemelő. Finn súlyemelő: Eino Mäkinen.