1957. június
Magyar Sporthíradó6.
Budapesti Vasas - Torpedo Moszkva 4:3 - vízilabda-mérkőzés a Sportuszodában 1350 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Torpedó - Bp. Vasas (összeállította: Mönich László, Berek Oszkár, Popper Imre, Csőke József, Selmeci Vera, Kovács Ferencné, Murányi Éva, operatőr: Mátrai Mihály, Megyer Tibor)
Elhangzó szöveg: A Margitsziget Sportuszodában a Moszkvai Torpedo vízilabdacsapatát látta vendégül a Budapesti Vasas. Rajki Béla sípjelére kezdődik a mérkőzés. A labdát Szalai, a Vasas játékosa éri el. Ő hátra játszik és Markovitshoz kerül a labda. Markovits felúszik, majd a középről kihúzódó Szívóshoz játszik. Szívós kivár, majd váratlanul lő, gól! 1:0 a Vasas javára. Most a Torpedo támad. Kopeikin kapja a labdát, nagy küzdelemben lerázza a Vasas hátvédjét és nagyszerűen ívelt labdáját Kunos nem védheti. 1:1. Ússzál, ússzál, bíztatja Gulyás Gyula Szalayt. Agájev azonban visszahúzza. A bíró négyméterest ítél. És már 2:1-re vezet a Vasas. Újrakezdés után Vitárishoz kerül a labda. Ő hátra játszik. Markovits újra Vitárisnak adja a labdát, és máris bent van a Vasas harmadik gólja. A félidőben Steller edző taktikai utasítást ad játékosainak. Úgy látszik, nem hiába, mert ígéretes Torpedo-támadás indul. Jefimov kapja a labdát. Ő tovább játszik Kopeikinhez, Kopeikin visszaadja Jefimovnak, Jefimov lő, gól! Végeredményben győzött a Vasas 4:3-ra.