1958. április
Magyar Sporthíradó4.

Inzertszöveg: Sporthírek (összeállította: Borsodi Ervin, Csőke József, Knoll István, Mönich László, Selmeci Vera)
Elhangzó szöveg: Budapesten megnyílt az első magyar sportkarikatúra-kiállítás. Nők, kik úsznak. Kicsit ráz. Erők játéka. Tornaóra Afrikában. Lelkiismeretes edző. Szakmai továbbképzés. Öldöklő küzdelem. Maratoni futó edzése. Aki biztosra megy. Edzés. A nyugatnémetországi Wuppertal-Ruhrban Hollandia ifjú világrekordere, Ada den Haan a német Wilford Ursermannal (sic!) vívott küzdelmében 200 m-es mellúszásban új világcsúcsot állított fel. Ideje 2 perc 47.8 másodperc. A férfiak 400 m-es gyorsúszásban mérték össze erejüket. A verseny győztese Horst Blekker (sic!), a Német Szövetségi Köztársaság versenyzője 4 perc 39.4 másodperccel. A Szovjetunióban először találkoztak egymással szovjet és amerikai kosárlabdázók. A sötét mezben játszó amerikai válogatott, a kosárlabda női világbajnokcsapata, méltó ellenfélre akadt a szovjet válogatottban. Nagyiramú, erős küzdelem után a szovjet csapat nyerte a mérkőzést. Berlin, Schöneberg volt a helyszíne a X. Billiárd Európa-bajnokságnak. A holland Vervest ezúttal negyedszer védte meg Európa-bajnoki címét. Százötvenkilenc versenyző rajtolt Bostonban, a hagyományos maratoni futóversenyen. A hosszú és nehéz terepen a versenyzők száma egyre fogy. Az út felénél a finn Pulkkinen és a jugoszláv Mihalic frissítőben és vezetésben egyaránt osztozik. Az utolsó kilométereken Mihalic a tavalyi győztes John Kelleyvel vívott csatát, de végül 2 óra 20 perces kiváló idővel nyerte a versenyt. A bostoni maratoni futás új bajnoka fáradt, de boldog.
Kivonatos leírás: Kiegészítés: Wiltrud Urselmann és Horst Bleeker nyugatnémet úszók.