1960. március
Magyar Sporthíradó3.
Évadnyitó kajak-kenu verseny 1116 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Évadnyitó (Knoll István, Farkas Kálmán)
Elhangzó szöveg: Az ünnepélyes évadnyitón tíz új hajót kaptak az olimpiára készülő sportolóink, majd a legidősebb versenyzőt, a sokszoros bajnok Urányi Jánost virággal köszöntötték. Az idény első versenyén válogatottjaink szinte teljes számban elindultak. Hatlaczky Ferenc és Szöllőssy Imre is nekivág az 5200 méteres, Margitsziget körüli távnak. A versenyzők félpercenként indultak. 5200 méteres távon versenyeztek a legkiválóbb kenusok is. A legjobb eredményt Európa- és világbajnokunk, Parti János érte el. Két olimpián lett már második, most is erősen készül a római olimpiára. A tavalyi Európa-bajnokságon győztes Dömötör-Hunics kettős a verseny esélyese volt, de az új páros, Farkas Imre és Törő András kitűnő formában evezve megnyerte a versenyt. Női kajakosaink között Bánfalvi Klára bizonyult a legjobbnak a 3000 méteres távon.