1962. július
Magyar Sporthíradó7.
Magyar atlétikai bajnokság 1365 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Képek az atlétikai bajnokságról (Simon György, Vámos Tamás)
Elhangzó szöveg: A magyar bajnokságon elért eredmények képezik a válogatás alapját a belgrádi Európa-bajnokság előtt. Rövidtávfutóink közül Mihályfi és Csutorás szerepelt legjobban. 200 méteren Csutorás új bajnoki csúccsal győzött. Bajnokságot nyertek, de az új csúcs már nem sikerült: a rúdugró Horváth Jánosnak, a magasugró Medovárszkynak, a diósgyőri magasugrónőnek, Mihályfi Évának. Távolugróbajnoksága mellé új országos csúccsal győzött Kalocsai a hármasugrásban. Kiss vezet Parsch és Kovács előtt az 1500 méteres síkfutásban. Az utolsó 300 méteren Kovács hirtelen élre vág, de az egyenesben ketten is megelőzik. Bajnok Parsch Péter, a Vasas versenyzője. Európa két legjobb súlylökője: Varjú Vilmos és Nagy Zsigmond nagyszerű versenyt vívott egymással. Először Varjú vezetett, de Nagy Zsigmond 18,81 méteres új bajnoki csúccsal megnyerte a magyar bajnokságot. Bognár Jutka nem akart lemaradni a férfiak mögött. 15,68 méteres eredménye új országos csúcs. Országos csúcsbeállítás született a 100 méteres férfi síkfutásban is. A legbelső pályán futó Csutorás Csaba végig vezetve győzött és ezzel harmadik bajnokságát nyerte. Ez a teljesítmény 45 év óta még egyetlen magyar atlétának sem sikerült.