1962. november
Magyar Sporthíradó11.
Vasas-Feyenord labdarúgó Európa kupa mérkőzés 1524 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Az Európa kupáért
Elhangzó szöveg: [Szepesi György szinkron]: "Ez a hatalmas termetű, fekete nadrágos labdarúgó, Kruiver, a holland bajnok Feyenord középcsatára szinte ellenállhatatlanul tör előre a Vasas kapuja felé. Viharosan támad Budapesten a Népstadionban a Feyenord. Szentmihályi kiejti a labdát, és Mészöly csak az utolsó pillanatban hárít. Rotterdamban 1:1-re végződött a két csapat találkozója. Budapesten is óriási a küzdelem. Most gyönyörű Vasas támadást látunk: Machos küldi előre támadásba Farkast, Farkas fölfut a labdával, begurít, de nincs senki, aki a hálóba küldené a nagyszerű helyzetet (sic!). Aztán tiszta tizenegyes a magyar csapat javára. Ott van Machos előtt a labda, lövés, gól! Megszületett az első tizenegyes a mérkőzésen. A félidő utolsó percében Kruiver váratlanul lő, gól. Hű de váratlan gól. A második félidőre még csak fokozódik a harc, a küzdelem. A Vasas néhány nagyszerű támadást vezet. Most is az utolsó pillanatban hárít a holland védelem. Aztán Machos előre ível, Mészöly fejel, és a gólvonalról küldi ki a labdát a középhátvéd. Kruiver tör most előre, és Bakos csak szabálytalanság árán tudja szerelni. Tizenegyes. Kerkum, a jobb hátvéd lő, és a tizenegyesek parádéján megszületik a második holland gól. A Vasas most nagyszerű támadásokba kezd. És e pillanatban tizenegyes a Vasas csapata javára. Machos küldi a labdát előbb a jobb sarokba, a játékvezető szabálytalanságot lát, aztán Machos most a bal sarokba lő, 2:2, harmadik mérkőzés következik."