1963. március
Magyar Sporthíradó3.
Belgium-Brazília válogatott labdarúgó mérkőzés 931 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Belgium-Brazília 5:1
Elhangzó szöveg: [Szepesi György szinkron]: "A belga vörös ördögök sokszor okoztak már meglepetést a világ legjobbjainak. A világbajnok nyugatnémeteket ők győzték le először. Megverték 5:4-re a nagy magyar válogatottat, s most a kétszeres világbajnok Brazília került terítékre. Stockman lő, és 1:0-ra vezet máris Belgium csapata az első félidő kezdetén. Továbbra is a belgák maradnak támadásban. Szinte ellenállhatatlanul rohamoznak. Stockman kikeveredik egészen a baloldalra, félelmetesen tör előre, az ötössel egymagasságban középre ível, Van Himst lő, 2:0 az eredmény. Hiába játszott Gilmar, D. Santos, Zito és Amarildo, hiányzott Pele. S a belgák újabb támadását látjuk. Elöl a labda kint a jobboldalon, és ó Claudio, Claudio (sic!) [Valójában Altair lőtt öngólt] mit csinálsz, Gilmar mellett a balhátvéd saját kapujába lövi a labdát. 3:0. A belgák újabb támadása, Stockmannál a labda, lövés, és a kapufa éléről először be, aztán kifelé perdül a labda. 4:0. A félidő végén Quarentinha lövésével szépítenek a brazilok. A második félidőben is a belgák támadnak. Van Himst újabb gólt lő, Belgium győz fölényesen 5:1-re."