1964. október
Magyar Sporthíradó10.
Magyarország-Jugoszlávia válogatott labdarúgó mérkőzés 2264 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Magyarország-Jugoszlávia 2:1 (Operatőr: Drahos Kálmán, Farkas Kálmán, Sziklay Kornél)
Elhangzó szöveg: [Vitár Róbert szinkron]: "Mindössze harmincezer néző előtt választott a két csapatkapitány, Fenyvesi Máté és Galics. A 21. magyar-jugoszláv a sötétmezes vendégek kezdték a játékot, de a mieink gyorsan átvették a kezdeményezést. Mátrai állítja meg a jugoszláv akciót, és máris Göröcsnél a labda. Göröcs körülnéz, ki van a legkedvezőbb helyzetben. Fenyvesit szögletre szerelik, és a beívelt labdára Albert ugrik fel nagyszerűen, gól! A 9. percben 1:0-ra vezet Magyarország. Veszélyes jobboldali jugoszláv ellenakció, száll befelé a labda, Tóth bizony aláfut, de Mátrai szorongatott helyzetben nagyszerűen tisztáz. S aztán megint mi jövünk. Solymosi, Fenyvesi, Albert a labda útja, a középcsatár ragyogó érzékkel tör ki, lő, gól! 2:0 Magyarország javára. A második félidőben több cserét határoztak el a szövetségi kapitányok. Ismét mi kezdeményeztünk: Mátrai, a 65. percben beállt Puskásnál a labda, majd Fenyvesi ível középre, és bizony Göröcs Titi ha egy kicsit erősebb lett volna ez a fejes… Ismét jobb oldalról indul az akció. Mátrai körülnéz, a jugoszlávok szoros emberfogással védekeznek, az akció végén Puskás óriási lövést ereszt meg kapura, a jugoszláv kapus üggyel-bajjal véd. Az utolsó percekben feljöttek a jugoszlávok. Szép adogatásokkal közelítették meg a magyar kaput. Védelmünk kapkodott, Skoblar középre cselezte magát, és a kifutó Géczi mellett a hálóba gurította a jugoszlávok szépítő gólját. 2:1-es győzelemmel zárta az évet labdarúgó válogatottunk."