1969. december
Magyar Filmhíradó Sporthíradója4.
Csehszlovákia-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzés 1468 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Mexikóért Magyarország-Csehszlovákia (Csőke József, Fehéri Tamás, Drahos Kálmán)
Elhangzó szöveg: [Szepesi György szinkron]: "Marseille, - a Földközi-tenger legnagyobb kikötője - Franciaország második legnagyobb városa. Lakosainak száma közel egy millió. Innen indulnak a tengerjáró hajók a világ minden részébe. Idegenforgalmi központ, a turisták szívesen keresik fel a hangulatos halászöblöket, a sok érdekességet kínáló nagyon szép várost. Gyönyörű a part, sok a vonzó látnivaló. A marseille-i stadion. Két esztendeje mi magyarok játszottuk itt az avató mérkőzést. Korszerű, modern, nagyon szép pálya. És itt kerül sorra a harmadik Magyarország-Csehszlovákia válogatott labdarúgó mérkőzés a világbajnokság 16-os döntőjébe jutásért. Egy kicsit jelképes, hogy éppen Kvasnyak a csehszlovákok játékmestere indítja az első támadást. Ekkor azonban még jól áll a lábán a magyar védelem. Sőt, a csatárok is előre lendülnek: Farkasé a labda, 20 m-ről lő, de a kapu közepébe tartó, nem túlságosan erős lövést Viktor védi. Ellentámadás Jokl révén. Betör a magyar tizenhatosra, és ott Ihász biztos lábbal rombol. Előre kerül Halmosihoz a labda, továbbít Göröcshöz, lendül előre a magyar csapat és szabadrúgáshoz jutunk. Bene áll a labda mögött, hatalmas lövés, de Viktor parádés védéssel hárítja a labdát. Zámbó beadása átkerül a másik oldalra, Benéé, Bene rálő, Hagara beledobja magát. Fazekasig pattan a labda, újabb lövés, megint Hagara hárít: élő fal a csehszlovák védelem. Bene kísérletezik újabb előretöréssel, de a tizenhatosnál visszavágják a labdát. A félidő utolsó perce: Vesely kiugrik, Kelemen felvágja, sajnos ez bizony 11-es. Kvasnyak, a nagyszerű csehszlovák játékos lő és gól. 1:0-ra vezet a szünetben Csehszlovákia válogatottja Magyarország csapata ellen. A második félidőben sorozatosan, több hullámban nagyon szép akciókat vezetnek a csehszlovákok. Jobbszárnyi támadás: középre kerül a labda, megállítja a tizenhatosnál Vesely, lő és gól. 2:0. Újabb csehszlovák támadás, szabadrúgás. Adamec lő, és a hálóban táncol a harmadik csehszlovák gól. És ki csodálkozhatna, hogy Petras, a fiatal labdarúgó jó nagyot rúg a labdába. Viktor, a csehszlovákok kapuvédője munka nélkül. Dolga lehetne viszont Szentmihályinak, mert Jokl lövése bizony akadálytalanul esik ismét a kapuba. 4:0, s az utolsó pillanatban Puskás kitör, 11-es jut a magyar csapat. Előbb kapuscsere, Vencel áll be a kapuba, aztán Kocsis lő, és a végeredmény Csehszlovákia-Magyarország: 4:1. Ezzel a szép győzelemmel Csehszlovákia válogatottja kiharcolta a mexikói repülőjegyet, bejutott a világbajnokság 16-os döntőjébe. És Marseille partjain tovább morajlik, hullámzik a tenger."