1925. október
Magyar Híradó84.
A Királyi Magyar Automobil Club VI. svábhegyi versenye 5490 megtekintés, 0 hozzászólás, 12 megosztás
1

Inzertszöveg: 1. A Királyi Magyar Automobil Club VI. jubiláris svábhegyi versenye. / 2. A cca 5 kilométer (5077 méter) hosszú és meredek pályát sport szempontból rendkívüli veszélyes fordulók teszik érdekessé. / 3. Éppen ezért a verseny előtt három nappal hivatalos tréninget rendez az Autóclub, amelyet dr. Szelnár Aladár vezértitkár vezet. / 4. Versenyszabályzat szerint minden versenyzőt biztosítani kell. / 5. A verseny napján sokezer főnyi közönség lepi el a Svábhegyet. / 6. Külföldi mintára a pálya mentén Fulgor-benzinkutakat állítottak fel. / 7. A Kormányzó Úr Őfőméltóságának érkezésével a verseny megkezdődik. / 8. Először a motorkerékpárok startolnak. / 9. Höbl Hugó, Puch-motorkerékpáron kategóriájának győztese. / 10. Dr. Feledy Pál magyar champion, motorkerékpáron a nap legjobb idejét éri el. / 11. Kaszala Károly Scott-motorkerékpáron kategóriájának győztese. / 12. Dr. Hajós Imre Scott-motorkerékpár-mellékkocsin kategória győztes. / 13. Az első startoló autó a Szmik Viktor által vezetett Salmson-kocsi… / 14. …amely új kategória rekordidő alatt fut be a célnál. / 15. Fiat 501. kategóriájának győztese. / 16. 502. Normal Fiat kocsi, vezető Moskovits Andor. / 17. Somogyi Nusi / 18. A célbírák. / 19. A jó idővel szereplő Alfa Romeo kocsi. / 20. Diatto túrakocsi. / 21. Bugatti versenykocsi kategóriájának győztese. / 21a. Vezető: lovag Haupt Károly. / 22. Az első kategória győztes Magomobil versenykocsi, vezető: C. C. Friese. / 23. Lovag Ferdinando Minóia az olasz autósport arisztokratája, O. M. kocsin kategóriájának győztese. / 24. Austro-Daimler, vezető Kammergruber Antal, kategóriájának győztese. / 25. Austro-Daimler, vezető Hayden Fritz új kategória rekordidőt ért el. / 26. Gróf Festetich Sándor, Austro-Daimler kocsin. / 27. Delmar Walterné, Steyr-kocsin kitűnő idővel kategóriájának győztese. / 28. Gróf Zichy Ede és Daróczy József által vezetett kocsik. / 29. A nap legjobb idejét a Kinsky Ulrich gróf által vezetett Steyr versenykocsi éri el. Ideje 3 perc és 54.8 másodperc, amellyel új pályarekordot állított fel. / 30. Delmar Walter magyar champion Steyr-túrakocsin a nap legjobb túrakocsi-idejét éri el és kategória-rekordot javít. / 31. Start. / 32. 100 kilóméterrel előre. / 33. A lelkes közönség. / 34. A győztes versenyzők derűs hangulatban vonulnak a műszaki bizottság elé, ahol a kocsikat a verseny után felülvizsgálják. / 34a. A Magyar-Amerikai Petróleum RT. egy-egy gyönyörű serleget adományozott a nap legjobb idejét elért motorkerékpár- és autóvezetőknek.