1949. szeptember
Magyar Filmhíradó37.
Wesselényi Emlékverseny a Balatonon 2283 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: [Nagy László]
Elhangzó szöveg: A siófoki sportegyesület ez évben is megrendezte a Balaton hagyományos bajnoki úszóversenyét. Ragyogó időben 124 versenyző indult a Wesselényi Emlékverseny díjáért. A küzdelem Tihanyból indul és a cél Balatonfüred. A színes versenyben a férfiak győztese Kettesi Gusztáv. Az ifjúsági versenyt Joó Sándor nyerte. A női bajnok Szőke Kató. A következő napon a balatoni átúszó verseny résztvevői startolnak. A 14 km-es távolság Füredtől Siófokig komoly küzdelmet jelent a tizenhét úszó számára. A Balaton vize mindvégig csendes, nyugodt. A szép küzdelem nyertese Vörös Ferenc a Vasas egyesületének tagja 3 óra 56 másodperces idővel. A női győztes Stefán Judit lett, megelőzve a tavalyi bajnokot.
Kivonatos leírás: "Siófok, Balaton" feliratú mentőöv-animáció, benne rajzos vízparti életkép. A Kelén vagy a Helka hajó a Balatonon, oldaláról fejest ugorva startoló versenyzők. A Tihanyi Apátság távoli képe, előtérben gyorsúszók. Kettesi Gusztáv, majd Joó Sándor és Szőke Kató beér a célba. Nézők a Balaton partján, az átúszó verseny startja. Egy hajó hátsó fedélzetéről a versenyt figyelő közönség és szervezőség. Vízimentők evezős csónakkal kísérik a versenyt. Vörös Ferenc és Stefán Judit, a győztesek partot érnek.