1949. november
Magyar Filmhíradó48.
Magyar-svéd válogatott labdarúgó-mérkőzés 5:0 2883 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Magyar Népköztársaság - Svédország [Török Vidor, Forgács Ottó, Illés György, Nagy László]
Elhangzó szöveg: Vasárnap az újpesti stadionban zsúfolt nézőtér előtt játszotta a magyar labdarúgó válogatott ez évi utolsó mérkőzését Svédország csapata ellen. A magyar labdarugók ezen a találkozón is bebizonyították, hogy jó formában vannak, hiszen ritkán látott, nagyszerű játékban, meglepő fölénnyel fektették két vállra olimpiai bajnok svéd ellenfelüket. Erre a vasárnapra, a nagy mérkőzésre elállt a hetek óta tartó eső, kisütött a nap is és így pompás időben, eszményi labdarugó időben indíthatta el útjára labdát Jeppson, a svéd csapat középcsatára. A magyar csapat lépett fel rögtön támadólag, már az első perc végén Deákhoz kerül a labda, ő azonban közvetlen közelről, nagy helyzetben kapu mellé küldte a labdát. Továbbra is a magyar csapat marad támadásban, ragyogóan játszik a magyar ötös fogat, szépen adogatnak s így közelítik meg a svédek kapuját. Kocsis hozza fel most a labdát, középre játszik, majd ismét hozzá kerül a labda, cselt csinál, lő, gól! A kilencedik percben tehát tombolva ünnepelheti a közönség az első magyar gólt, Kocsis gólját. Majd utána ismét a jobbösszekötő hozza fel a labdát. Budaival játszik össze, középre keveredik, nagy tumultus a svédek kapuja előtt, a magyar csatárok rálövik, ismét kipattan a labda, megint Kocsis hozza föl, őt próbálják buktatni, Kocsis azonban átverekszi magát, a védelmen, rálövi, a svéd kapus kiöklözi a labdát, majd Bozsik fejel, Kocsis megtoldja a labdát még egy fejessel és a svéd védőknek a bal fedezetnek és a kapusnak bizony csak nagy szerencsével sikerül tisztázni a helyzetet. A szögletet Budai ívelte oda, Kocsis lábáról pattan a labda oda a svéd kapura, azonban menteni tudnak, Puskásé a labda, [ő cselt csinál, lő, gól!] Félidő derekán tehát Puskás lövése nyomán megszültetett a második magyar gól is. És ez a gól újabb lendületet adott a magyar csapat támadásainak. Rendre-másra zúdultak a lövések a svéd csapat kapusának kapujára, azonban a svéd védők ebben a játékrészben, a félidő második felében nem álltak hadilábon a szerencsével, sikerült megúszniuk két góllal. A második félidőben azonban tovább javult a magyar csapat. Még jobban kidomborodott nagyobb játéktudásuk és különösen Bozsik volt az, aki állandóan támadásba küldötte, csatába küldötte csatárait. Puskás lövését védi most a svéd kapus, majd utána ismét Bozsik hozza fel a labdát, a svéd térfél közepén, Puskáshoz játszik, ő visszaadja a labdát Bozsiknak, Bozsik állítgat, állítgat, Kocsisnak küldi, Kocsis lő, gól! Három nulla a magyar csapat javára, majd utána még 2 magyar gól és végeredményben 5:0 arányban győzünk Svédország ellen.
Kivonatos leírás: Újpest, Megyeri úti stadion, a csapatok a játékvezetők (bíró: George Reader) vezetésével befutnak a pályára. Reklámfeliratok: Orion Rádió, Toto, Szabad Nép, Tungsram). A felsorakozott játékosok, a magyarok Rákosi-címeres mezben. Dobi, Marosán, Rónai, Darvas, Ortutay és mások a dísztribünben. Képek a mérkőzésről, közönségképek, mezőnyjáték, magyar gólok (Kocsis (3), Puskás, Deák).