1953. november
Magyar Filmhíradó46.
Anglia - Világválogatott 4:4 2462 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Külföld: Anglia - F.I.F.A. 4:4 (Szepesi György)
Elhangzó szöveg: Ocwirk, a kitűnő osztrák labdarúgó vezeti a néhány ország legjobbjaiból összeállított úgynevezett Kontinens válogatott csapatot a londoni Wembley Stadionban. Az ellenfél az otthonában 90 éve veretlen, fehérmezes angol válogatott. Figyeljék meg, milyen is a híres londoni köd. Valószínűleg ilyen idő várja majd az Anglia elleni mérkőzésen a magyar labdarúgókat is. De nézzük csak a mérkőzést! Minket elsősorban az angolok játéka érdekel, de az első percekben a Kontinens csapata támad. Sőt, máris tizenegyeshez jut a Kontinens csapat. Lövés, gól! 1:0 az eredmény a Kontinens válogatottja javára. A következő percekben is a Kontinens csapat támad. Nordahl-nál, a középcsatárnál van a labda, a svéd játékos leadása azonban rosszul sikerül. Wright, a világhírű angol fedezet szerzi meg a labdát. Előrevágja a jobbösszekötő Mortensennek, az előretör a labdával, lő, gól! Kieggyenlített (sic!) Anglia válogatottja. Az eredmény 1:1. És most újra a Kontinens csapata lendül támadásba. Szép ez a támadás, jól hozzák föl a labdát, a kapus kifut kapujából, befelé száll a labda, lövés, gól! 2:1 az eredmény a Kontinens válogatottja javára. És most újra előre tör az olasz Boniperti. Lövés, gól! Máris 3:1 az eredmény. Az angol közönség bizony nem számított ilyen arányú Kontinens válogatott vezetésre. És most működésbe lép az angol válogatott gépezete. Matthews, a világhírű jobbszélső tör előre a labdával, kicselezi Hanappit, majd befelé íveli a labdát és a kapufa éléről vágódik az ki. Fölszabadítanak utána a védőjátékosok, de Zeman kapus ideges. Újabb támadás, lövés, gól! Benn van a hálóban a második angol gól. 3:2 az eredmény. És most Walter Nausch kapitány le akarja cserélni Zeman kapust, hogy Beara-t állítsa a helyére. A játékvezető azonban csak a félidőben ad erre engedélyt. A második félidő kezdetén Csajkovszki leadása eltalálja a játékvezetőt. No, csak nem számolják ki a játékvezetőt ezen a mérkőzésen!? Nem, nem, nincs semmi komolyabb baj, néhány másodpercnyi szünet, és aztán folytatódik a játék. És pedig az angol válogatott támadásával. Megint Matthews tör előre a labdával, balra játszik Mullen balszélsőnek, lövés, gól! Kieggyenlített (sic!) Anglia válogatottja. Az eredmény 3:3. Sőt, az angolok most újra támadnak. Beara a középcsatár elől azonban ügyessen (sic!) kiöklözi a labdát. A Kontinens csapata lendül megint előre támadásba. Ott járunk már a 16-os tájékán, most lövés száll Merrick kapujára, gól! 4:3 az eredmény a Kontinens válogatottja javára. Az utolsó percekben Anglia válogatottja heves támadássorozatba kezd. Megint Matthews jobbszélső húz el ellenállhatatlanul. Befelé íveli a labdát, ott fejes száll a kapura, Beara kiöklözi és aztán az egyik védőjátékos elküldi a kapu előteréből. Az angol játékosok gólt reklamálnak. A játékvezető nehéz probléma előtt áll, de aztán nem ítéli meg a gólt. Most pedig újabb angol támadás következik. Ez Quixall, a fiatal játékos. Szépen adja előre a labdát a 16-oson belülre, ott Mortensent fölvágják. 11-eshez jutott Anglia válogatottja. Ramsey hátvéd szalad neki a labdának, gól! Utolsó percben tehát kieggyenlített (sic!) Anglia válogatottja. Az eredmény 4:4.
Kivonatos leírás: A londoni Wembley Stadionban 1953. okt. 21-én, szerdán lejátszott, 2:3-as félidő után 4:4-es döntetlennel végződött Anglia – Világválogatott labdarúgó mérkőzés összefoglalója. A pályára bevonuló csapatok, teltház a lelátókon. A bíró (Benjamin Griffiths) jelt ad az angol válogatottnak kezdésre. Mezőnyjáték. Kubala tizenegyest lő be (0:1). Mortensen egyenlítő gólja. Tapsoló, mosolygó, izgatott, cigarettázó közönség. Fotóriporterek az angol kapu mellett. Boniperti első, majd második találata (3:1). Mullen szépítő gólja (3:2). Kapuscserét egyeztető csapatkapitány és játékvezető. A 2. félidő megkezdése után nem sokkal Csajkovszki egyik átadása eltalálj Griffiths-t, aki kisebb ápolásra szorul. A közönségben egyenruhás, angol katonák (közelkép). Mezőnyjáték, majd Mullen második gólja (3:3). Angol támadások, önfeláldozóan védekező vendégek, majd Kubala gólja (3:4). Angol támadás, gólt reklamáló hazai játékosok. Újabb angol akció után tizenegyest ítélő játékvezető, melyet Ramsey értékesít, kialakítva így a 4:4-es végeredményt.