Jugoszláv labdarúgók Budapesten 1630 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: A Népstadionban vagyunk. A meglehetősen csípős tavasz egyik kiemelkedő labdarúgó eseményére, a Honvéd és a Partizán találkozójára ismét zsúfolásig megteltek a lelátók. 96 ezer néző előtt fut ki a pályára a két világhírű együttes, fehér mezben a belgrádi, vörösben a budapesti csapat. Puskás és Bobek, a két csapatkapitány virágcsokrot cserél. Ez itt Harangozó játékvezető, akinek sípszavára megindul a játék. Már az első pillanatokban kiderül, hogy nagyszerű játékra van kilátás a két nagy technikájú együttes között. Most Zebec szereli a Honvéd támadását, tovább dobja előre a labdát, Bobekhez, a balösszekötő nagyszerűen tör előre, ott van már az ötösnél, lövés, Faragó kivédi a labdát Milutinović lő, azonban fölé száll a labda. Phű, de meleg helyzet volt. De most jön előre a Honvéd támadása. Kocsis leveszi a labdát, aztán előre tör vele, majd Szovják játszik, a jobbszélső elhúz a védők mellett, és most figyeljük Czibort, előre tör a labdával, átemeli a kapuson a labdát, lő, gól. Nagyszerű akció, remek gól. Az első félidő hetedik percében egy-nullra vezet a Honvéd és továbbra is támadásban marad. Czibort nem lehet föltartani, elhúz a védők mellett, aztán Machoshoz játszik, Machos lő, gól. Már kettő-null az eredmény a Honvéd csapata javára, és a Honvéd újra, meg újra támad. Megint Szovják viszi föl a labdát, Puskás lövés, és az eredmény máris három-null a Honvéd javára. A második félidő is Honvéd támadásokkal kezdődik. Most azonban a Partizán lendül előre. Ez itt Čajkovski , Čajkovski, figyeljük, hogy tör előre a válogatott jobbfedezet. Kijátszik jobbra, Milutinovićhoz, a fiatal játékos, mindössze 21 esztendős, de nagyon tehetséges, szépen ível befelé, ott Mihajlović, a jobbszélső tör előre, Faragó kifut, lövés, és a második félidő kezdetén a jobb sarokban köt ki a Partizán gólja. Az eredmény három-egy. Továbbra is a Partizán csapata marad támadásban. Sok veszélyes helyzet keletkezik a Honvéd kapuja előtt. A védelem azonban jól áll a lábán. Rákóczi küldi most előre a labdát. Bozsik, a válogatott jobbfedezet lekezeli, aztán előre ível, Kocsis lefejeli a labdát, Machos ballal lő, gól. Négy-egyre vezet a Honvéd a Partizán ellen. Most megint Partizán támadást látunk. Változatos a játék. Ott van a labda Milutinovićnál, az jobbösszekötő előre tör, már a tizenhatoson belül van, lövés, gól. A Honvéd csapata végeredményben négy-kettő arányban győzte le világhírű ellenfelét.
Kivonatos leírás: Teltház a Népstadionban. Szepesi György hangja hallható (szinkron). A két csapat felsorakozik a kezdőkörben (nagytotál). Puskás és Bobek zászlót cserél. Harangozó Sándor játékvezető fütyül. Részletek a mérkőzésből. Partizán gólhelyzet. Szurkolók. Czibor gólja (1:0). Machos gólja (2:0). Puskás gól (3.0). Mihajlovic gólja (3:1). Az eredeményjelző tábla. Machos második gólja (4:1). Milutinovic gólja (4:2). Az eredményjelző tábla a végeredménnyel.