1957. október
Magyar Filmhíradó42.
Atlétika: NSZK - Magyarország 112 : 90 1088 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: A száztíz méteres gátfutással kezdődött a kétnapos nyugatnémet-magyar atlétikai viadal. Az Európa-csúcstartó német Lauer a hatodik gáttól kezdve elfut a mezőnytől és tizennégy egész egytized másodperces idővel, fölényes győz. Bojti István a hármasugrásban lázas betegen is tizennégy méter kilencvenöt centit ugrott. Az ezerötszáz méteres síkfutás jellegzetes taktikai verseny volt. A magyarok vezettek elég lassú tempóban, a nyugat-németek ezerkétszáz méter után előretörtek, Rózsavölgyi a célegyenes elején belevágott, de hiányzott megszokott robbanékonysága. A magyar futó csak fej-fej melletti küzdelem után tudta német ellenfelét megelőzni, ideje három perc negyvennyolc egész négytized másodperc. A kalapácsvető Zsivótzky Józsefnek (Gyula) nem volt hatvan méter alatti dobása, 61 méter 38 centiméterrel győzött. A találkozó legjobb eredménye a százméteres síkfutásban született. A német Germar a táv egyharmadától külön versenyt futott és világraszóló eredménnyel, 10,2 másodperccel megnyerte a versenyt.
Kivonatos leírás: Rajt, gátfutás, befutó. Hármasugrás. Futóverseny. Szurkoló. Befutó. Kalapácsvető. Futók. A versenyzők gratulálnak egymásnak.