1958. szeptember
Magyar Filmhíradó37.
Jelentés az úszó Európa-bajnokságról 1257 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: Hét napig élvezték a sportkedvelők ezrei Európa legjobb úszó, vízilabda és műugró versenyzőinek vetélkedését. A női toronyugrás döntőjében a svéd Hanson ugrik. Következik Gorohovszkaja, a Szovjetunió versenyzője. Most egy moszkvai testnevelő tanár, Kareszkaite ugrása kelt bámulatot. Végeredményben Hanson kisasszony harmadik lett, Európa-bajnok a szovjet Kareszkaite. A világ legjobb hátúszó női indulnak, hogy eldöntsék, ki szerzi meg a száz méteres hátúszás Európa bajnoknője címet. Hetvenöt méternél az olimpiai bajnoknő, Julie Grinham még egy testhosszal vezet, de most előretör az ötös pályán az angol Edwards. Centiméterről centiméterre megközelíti Grinhamat. Óriási a küzdelem kettejük között, csak az utolsó métereken dől el a verseny, Grinham javára, benyúlással, második Edwards. A győztes Grinham ideje egy perc, tizenkettő egész hattized másodperc, új Európa-bajnoki csúcs. Második Edwards, mindketten Nagy-Britannia színeiben. És most izguljunk együtt a hétezer nézővel. Dömötör kezén van a labda, lő és gól! Ez pompás nyitány a Magyarország-Jugoszlávia sorsdöntő vízilabda mérkőzésen. De most a jugoszlávok törnek előre, ott van a labda Jezicsnél lővés kiegyenlíti a gólt, egy-egy. De most megindul a magyar támadógépezet, remekül játszanak a fiúk, minden akciójuk ül. Kárpáti lő, kettő-egyre vezetünk. Aztán az újonc, Molnár kapja a labdát. Nagy játékos lesz ebből a fiúból. Most is lő, és gól! Félidő eredménye négy-kettő Magyarország csapata javára. A második félidő is hallatlanul izgalmas. A fehér sapkás jugoszláv játékosok kezén jön előre a labda, Razonics kiemelkedik, lövés, Boros kiüti, Cipci lő, gól! Egy gólra megközelítettek bennünket a jugoszlávok, de a fiúk nagyszerűen harcolnak. Markovics kezén van a labda, oda teszi tovább Kárpátinak, ez a két fiú csodálatosat produkált az Európa-bajnokságon. Ők a szellemi irányítók, ők a motor a csapatban. Markovics Kárpátihoz, Kárpáti lővés, gól! Végeredmény 5:3 Magyarország javára.
Kivonatos leírás: Riporter: Szepesi György Toronyugrás. 100 méteres női hátúszás. Magyar-jugoszláv vízilabda mérkőzés.