1961. április
Magyar Filmhíradó16.
Magyar-olasz vívás, Magyar-NDK labdarúgó-mérkőzés 541 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Sport
Elhangzó szöveg: Az olasz Montano és a magyar Kovács Pál zászlócseréjével kezdődik a hagyományos magyar-olasz kardvívó verseny a Santelli kupáért. Calarese, a római olimpia 3. helyezettje Szerencsés ellen jó formában, 5:1-re győz. Sokáig az olaszok vezetnek, később a magyarok, de végül is fej-fej melletti a küzdelem. A magyar csapat a kitűnő formában levő 20 éves Meszéna Calcia elleni győzelmével húz el 18-05-re. A tehetséges Meszéna 5 győzelmével a siker fő részese. Mendényi és Resse áll fel. Nagy küzdelemben 5:4-re győz a magyar vívó, s így csapatunk 19:17 arányú győzelmével Magyarország a Santelli kupa ez évi védője. És most nézzünk meg néhány magyar szempontból bíztató pillanatot a Magyarország-NDK világbajnoki selejtező mérkőzősről. Az első negyed órában a magyar csapat jól játszik, és sokat támad. Kotászé a labda, előreteszi, Albertté, Albert ballal lő, gól. Remek támadás, nagyszerű gól. A németek is vezetnek azonban néhány veszélyes ellentámadást. Középütt gördül most előre ez a jól futó német támadás, lövés a magyar kapura, Grosics kiüti, Biallas lő, és éppen csak, hogy elcsúszik a labda a bal kapufa mellett. Ebből bizony akár gól is lehetett volna. A magyar ellentámadás a jobbszárnyon gördül végig. Sándoré a labda, elhúz vele, begurít középre, de nincsen senki, aki a kínálkozó gólhelyzetet értékesítette volna. A második félidő első 20 percében jól játszik a magyar csapat, s különösen Albert van elemében. Göröcsé a labdája, lövés, gól. 2:0-ra vezetünk, és továbbra is a magyar csapat marad támadásban. Ott van Albertnél a labda, lövés kapura, de a gólvonalon álló Hirschmann ment. Fenyvesi rárohan a labdára, két német védő között szerzi meg, aztán a 16-os oldalvonala mentén húz el vele. Beível középre, Spickenagel röviden üti ki a labdát, újra Albertté, újabb lövés, de hiába, ezúttal sincs szerencsénk, s így a végeredmény 2:0 Magyarország csapata javára.
Kivonatos leírás: Magyar-olasz kardvívó verseny: Santelli kupa, Montano, Kovács P., Meszéna, Szerencsés, Mendelényi /Szepesi szinkron/, Magyar-NDK labdarúgó VB-selejtező 2:0, Albert góljai /Szepesi szinkron/