1962. március
Magyar Filmhíradó10.
Sívilágbajnokság a Lengyel-Tátrában 609 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Zakopane: sívilágbajnokság
Elhangzó szöveg: A Lengyel-Tátrában fekvő Zakopane valóságos síparadicsom. Ebben a gyönyörű környezetben rendezték meg az 1962. évi sívilágbajnokságot. Fél percenként indították a versenyzőket a futószámokban. Ötvenen indultak az 50 kilométeres férfi sífutásban. Ez a leghosszabb táv, és ebben a számban már évtizedek óta a skandináv versenyzők a legjobbak. A 37 éves többször olimpiai és világbajnok svéd Jernbergnek már az első 10 kilométer után időelőnye volt. A 21-es rajtszámú svéd sífutó később is tartotta vezető helyét és biztosan győzött. A világbajnok 3 óra 3 perc 48,5 másodperces idővel a svéd Jernberg lett. A női 10 kilométeres futásban az első 4 helyet a szovjet sífutó nők szerezték meg. Világbajnok Alevtyina Kolcsina, aki ezzel a győzelmével a 3. aranyérmét szerezte meg Zakopanéban. A világbajnokság utolsó napján rendezett nagysánc ugróversenyt népviseletbe öltözött lengyel síelők felvonulása vezette be. A zakopanei sánc Európa egyik legjobb ugrópályája. A finn Halonen a világbajnokság 3. helyezettje. A szovjet Kamenszkij a 2. helyen végzett. A világbajnoki címet a Német Demokratikus Köztársaság olimpiai bajnoka Helmut Recknagel 103 méteres ugrással szerezte meg.
Kivonatos leírás: Behavazott fenyvesek. Az 50 km-es férfi sífutás rajtja. A világbajnok svéd Jernberg. Részletek a nők 10 km-es versenyéből. A világbajnok Alevtyina Kolcsina. A síugróverseny megnyitása: népviseletbe öltözött síelők. A közönség felülről filmezve. A 3. helyezett finn Halonen ugrása. A 2. helyezett szovjet Kamenszkij ugrása. A világbajnok keletnémet Helmut Recknagel.