1962. június
Magyar Filmhíradó26.
Magyarország-Csehszlovákia és Csehszlovákia-Brazilia mérkőzések 543 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Chile: labdarúgó világbajnokság (Csőke József)
Elhangzó szöveg: A világbajnokság negyeddöntőjében Rancaguában mérkőzött Magyarország és Csehszlovákia csapata. Egymás után gördültek a magyar támadások, de a csehszlovák védelem sziklaszilárd volt és a szerencsével sem állt hadilábon. A csehszlovákok ritka ellentámadásai igen veszélyesek voltak. Szép adogatással jönnek fel most is. Scherer kapja a labdát, felvezeti, ballal lő, gól! Akkor, az leső félidőben még senki sem gondolta, hogy a világbajnokságon jól rajtolt magyar csapatnak ez lesz a sorsdöntő mérkőzése. A csehszlovák védelem Schrojf kapussal az élen minden támadó szándékot keresztülhúzott, tisztázni tudott, és az első félidőben szerzett góllal sikerült kiharcolni a továbbjutást. Chile fővárosában, a festői környezetű Santiagóban került sor a világszerte nagy érdeklődéssel várt döntőre. 70 ezer néző övezte a játékteret, amikor elindult a küzdelem. Az első percekben néhány veszélyes csehszlovák támadás lepte meg a brazil védőket. A brazilok próbálkozásainak sikerrel áll ellen a csehszlovák védelem és Schrojf kapus. Azután egy gyors ellentámadás, a brazilok kihagynak és Masopust lábáról a hálóban a labda. A gól után a brazilok rákapcsolnak. Gyors támadás végén Amarildo nehéz szögből egyenlít. Szünet után a 69. percben baloldali támadás, Amarildo labdáját Zito hálóba fejeli. A brazil vezető gól után a csehszlovákok erőteljesen támadnak. Sokat kezdeményeznek, a brazil védők azonban jól dolgoznak. Változik a játék. Egészen hátulról indítják a brazilok a támadást. A hátvéd Santos tör előre, beadás jobbról, a kapus röviden tisztáz, parázs helyzet, és Vavá a hálóba lövi a 3. brazil gólt. Leírhatatlan örömmámor nézőtéren és pályán egyaránt. A győzteseket vállukra emelik a szurkolók. Brazília megvédte világbajnoki címét. Ismét elnyerte a Jules Rimet kupát.
Kivonatos leírás: Részlet a Magyarország-Csehszlovákia (0:1) mérkőzésből. Magyar támadások. Cseh gól. Lőtte: Adolf Scherer. Csehszlovákia-Brazilia 1:3 mérkőzés. Santiago - felülről filmezve. Részletek a mérkőzésből. Masopust gólja a brazilok elleni világbajnoki döntőn. Amarildó egyenlít. Zito fejesgólja. Vavá gólja. A szurkolók vállukra emelik a győztes brazilokat. A Rimet kupa a dobogón álló brazil játékos kezében.