1968. július
Magyar Filmhíradó31.
Kajak-kenu bajnokság a ráckevei Duna-ágban 1985 megtekintés, 0 hozzászólás, 4 megosztás

Inzertszöveg: Sport (Csőke József, Horváth Ferenc)
Elhangzó szöveg: A ráckevei Dunaágban a legjobb magyar kajakozók és kenuzók szálltak vízre. Ez a verseny is egyben olimpiai válogató volt. A férfi Kajak egyesben 1000 méteres távon a döntőbe került kilenc versenyző végig szoros küzdelmet vívott. Az utolsó 150 méteren Hesz Mihály, az FTC versenyzője szerzett előnyt, első helyét meg is tartotta és magyar bajnokságot nyert. A Kenu kettesek 1000 méteres versenyére 22 páros nevezett. Ez a szám az egyik legnehezebb a kenuzásban. Jó összműködés, gyors tempó, egyenletes vízfogás szükséges az eredményes szerepléshez. Az Európa-bajnok Wichmann-Petrikovics páros a Tatai-Soltész kettős előtt nyerte a döntő futamot. A női számok közül a Kaják kettesben 500 méteres távon volt a leghevesebb a küzdelem. A döntőbe jutott 9 páros közül csak az utolsó 100 méteren szerzett előnyt a Pfeffer-Rozonyói kettős. Innen már végig vezetve elsőnek értek a célbójához. Magyar bajnokságot és mexikói kiküldetést nyertek.
Kivonatos leírás: Hesz Mihály /kajak/, Wichmann-Petrikovics /kenu kettes/, Pfeffer-Rózsnyói /női kajak kettes/.