1968. július
Magyar Filmhíradó31.
Országos úszóbajnokság a Sportuszodában 633 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Sport (Csőke József, Sziklay Kornél, Széplaki Gyula)
Elhangzó szöveg: Olimpiai válogató is volt a háromnapos magyar úszóbajnokság. Legjobbjaink 29 olimpiai úszószámban versenyeztek a bajnoki címekért. A 200 méteres férfi vegyesúszás először szerepelt, mint bajnoki szám. Ebben az FTC-s Lázár az egri Ali és Szentirmay, a BVSC versenyzője vetélkedett az elsőségért. 2 perc 17 egész egytized másodperces idővel országos felnőtt és ifjúsági csúcsbeállítással Lázár győzött. A fiatal Borlóy Mátyás a legjobbak között is bizonyított: az idei bajnokságon három számban, így a 400 méteres távon is bajnoki címet szerzett. A 200 méteres női gyorsúszásban új magyar csúcsot úszik Turóczy Judit, aki öt számban indult és mind az ötben aranyérmet szerzett.
Kivonatos leírás: 200 m férfi vegyes győztese: Lázár, 400 m győztese Barlay Mátyás, 200 m női gyors Turóczi Judit.