1969. szeptember
Magyar Filmhíradó38.
Csehszlovákia-Magyarország labdarúgó-mérkőzés, Prága 946 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás

Inzertszöveg: MAGYARORSZÁG-CSEHSZLOVÁKIA 3:3 (P. Vaska, E. Sigrot)
Elhangzó szöveg: Hagyományos bordó ingben a magyar, tiszta fehérben a csehszlovák válogatott. Számunkra jól kezdődik. Elcsípjük a labdát, de a hazai pálya előnyeit rögtön az elején ki akarja használni a csehszlovák válogatott. Horváth hosszú labdát küld előre. Páncsics azonban a helyén, elkanalazza, hazaad és Szentmihályi kezében a labda. Két aggódó, gondterhelt szövetségi kapitány. Marko a csehszlovák és Sós Károly a magyar csapat vezetője. Horváth törne megint előre, ott van azonban Fazekas. Göröcsé a labda, pazar szöktetés előre. Dunai II visszagurít, Bene lő és gól! Óriási, nagyszerű gól! Korszerű, modern támadás eredményeként. És újra mi támadunk. Fazekasé a labda, Laci szépen elszalad, beível középre Viktor azonban a helyén. Kirepíti a labdát előre, Kuna kapja, odateszi Hagara elé, majd újra vissza Kunához, aztán ismét a balhátvédé, betör a tizenhatoson belülre, lő és gól! Egyenlítő gól. Nézzük a következőt! Dunai II kirobban, lő és gól! A félidő eredménye 2:1 Magyarország csapata javára. A második félidő elején is mi játszunk jobban. Ott a labda Fazekasnál, pompás szöktetés előre, Dunai II ki akar ugrani Hrivnyák azonban fölvágja, de nincs játékvezetői sípszó, mégis miénk a labda. Göröcsé, egyből újra előre pofozza. Bene kirobban a bal oldalon, elsodorja a labdát, bevágja középre, Fazekas lő és gól! Csodálatos szép gól. 3:1 arányban vezetünk, de a csehszlovákok a kétgólos hátrány ellenére sem adják föl. Támadást támadás után vezetnek. Veselýnél van a labda. A magyar csapat egyik legjobbja Szűcs ezúttal még szerelni tud, de újra visszakerül a labda a magyar tizenhatoson belülre és ott van Kvašňák, fejes… és gól! 3:2. Még közel negyven perc van hátra. A csehszlovákok egyik támadást vezetik a másik után. Adamec lő, levágódik a labda, Kuna lő és gól! 3:3. Igazságos eredmény az év nagy mérkőzésén. Még mindig nem dőlt el, melyik jut ki a két kitűnő csapat közül Mexikóba.