1964. június
Magyar Sporthíradó6.
A Honvéd nemzetközi atlétikai versenye Budapesten 1934 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Nemzetközi atlétika Budapesten
Elhangzó szöveg: Már csak egy lépés választja el, legalábbis a filmen, a győztest a Népstadion 100 méteres döntőjétől. Itt Rozsnyai, a MAFC fiatal futója kitűnően rajtol, már-már győztesnek látszik, amikor a lengyel Dudziak előre tör s remek hajrával 10,4 másodperccel győz. A Honvéd nemzetközi versenyén a csehszlovákok veterán súlylökője Skobla közel 18 métert dob. Varjú Vilmos kezéből ugyan háromnegyed méterrel magasabbra repül a súlygolyó, de ez is kevés a győzelemhez. A lengyel Komar, meglepetésre, 19 méter 50 cm-rel nyeri az izgalmas versenyt. A 3000 méteres akadályfutásban szovjet, csehszlovák, német, japán és magyar futók indultak. Egy alacsony termetű, szőke hajú Kuc-tanítvány, Oszipov fut be jó idővel a célba. A férfi gerelyhajításban, Kulcsár Gergely távollétében, az Európa-bajnok szovjet Lusis stílusos dobással, nagy fölénnyel győz. Sok örömet hozott a női gerelyvetés. Rudasné Antal Márta világviszonylatban is elsőrangú, 55 méter 46 cm-es dobással, több mint egy méterrel szárnyalta túl röviddel ezelőtt felállított országos rekordját. Ez már a kitűnő Vasas-atlétanő ötödik idei rekordja volt. A 200 méteres síkfutásban a belső pályán futó japán Iijima a célegyenes közepéig biztosan vezet. Innen kezdve Csutorás, Mihályfi és a lengyel Dudziak nagyszerűen felnyomul, s a célban Mihályfi, a BEAC futója egy hajszállal győz Csutorás előtt. Tamara Press, mint mindig, most is biztosra megy. A női diszkoszvetésben a világ idei legjobb eredményével nyeri a versenyt. Férfi diszkoszvetésben a hosszúkarú Danek, a csehszlovákok Európa-csúcstartója sikerrel adta le névjegyét a Népstadionban. Több mint 60 méteres dobással győz.