1964. június
Magyar Sporthíradó6.
Spanyolország-Magyarország válogatott labdarúgó mérkőzés 2125 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: A Nemzetek Európa Kupája: Spanyolország-Magyarország 2:1 (Csőke József)
Elhangzó szöveg: Közel negyven évnyi szünet után, ismét magyar-spanyol válogatott labdarúgó mérkőzés Madridban. Az ünnepélyes zászlócsere után a sportszerű légkörben lezajlott mérkőzésen a sötét mezes spanyolok kezdik a játékot. A nagyon ügyes, jó technikájú jobbösszekötő Pereda kapja labdát, akadálytalanul viszi fel a magyar térfél közepére, aztán Zocohoz játszik, a balfedezetet azonban Nagy István és Fenyvesi együttes erővel szereli. Fenyvesi a félvonalon álló Tichyhez továbbít. A magyar csatár előre viszi a labdát a spanyol térfél közepére, Alberthez játszik, a középcsatár lábáról azonban elpattan a labda és Suarez, a spanyolok játékmestere kaparintja meg. Fölviszi a félvonalig, ott Nagy István támadja meg Suarezt, egy jó csel, majd jobbra kerül labda, ismét Suarezhez, középre íveli, Pereda fejel, és gól. A gólt bizony háríthattuk volna. A hatvanadik perctől a magyar csapat új erőre kap. Támadást támadás után vezet. Most is kint van a labda a jobb oldalon Tichynél, lő, Iribar kiüti, Bene berohan, és a hálóban a labda. Gól! Sikerült a kiegyenlítés. 1:1. A kétszer 15 perces hosszabbítás előtt jól esik a pokoli melegben kifáradt játékosoknak a pihenő, s hasznos a lelki fröccs is. Bár, ami azt illeti, a testi felfrissülés is jót tesz szurkolónak és játékosnak egyaránt. A hosszabbítás első részében a mieink játszanak jobban, de a végén feljönnek a spanyolok. Az utolsó percekben a spanyolok sokat támadnak. Ott van a labda a magyar tizenhatoson belül, Marcelino fejel, Amancio lő, és gól. A magyar csapat végeredményben a harmadik helyen végzett.